Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Hepsiburada’dan Google ile “bulut” işbirliği

Hepsiburada, Google Cloud Platform ile yeni bir iş birliğine imza attı. Şirket, Google ile yürüttüğü iş birliği kapsamında daha önce yenilikçi reklam ve ödeme çözümleri geliştirmek için GoogleAds ve GooglePay ile ortak projeler hayata geçirmişti.
hepsiburada

Hepsiburada, Google Cloud Platform ile Google ürün ve hizmetlerini iş planlama süreçlerinde kullanma vizyonunun devamını sağlamayı hedefliyor. Hepsiburada’dan yapılan açıklamada, Google Cloud ile yapılan yeni iş birliğinin, Hepsiburada’nın bilgi teknolojisi altyapısını destekleyerek hizmet kalitesini daha da artıracağı ifade edildi.

Hepsiburada’nın müşteri deneyimi sunma becerisini güçlendirecek

Aynı zamanda Hepsiburada’nın “Süper Uygulama” vizyonuyla, yüksek kalitede ve kişiye özel esnek bir müşteri deneyimi sunma becerisini daha da güçlendireceği belirtildi. İş birliği, ayrıca Hepsiburada operasyonlarının, daha fazla esneklik ve hız ile ölçeklendirilerek büyümesini de sağlayacak.

Açıklamada, Google Cloud ile uygulamaların yanı sıra müşterilerin güvenliğinin de daha da artırmış olacağı vurgulandı. Veri odaklı karar verme platformu Big Query ile Hepsiburada, müşterilerinin ihtiyaçlarını daha doğru tahmin etmek ve daha iyi bir alışveriş deneyimi sunmak için verilerden ve iç görülerden yararlanacak.

“Google Cloud ile iş birliğimiz, yatırımların önemli bir parçası”

Hepsiburada Bilgi Teknolojileri Grup Başkanı Gürkan Coşkuner, Hepsiburada’nın tedarik zinciri altyapısının daha verimli hale geleceğini, Hepsiburada’nın ticaretin dijitalleşmesine öncülük eden Türkiye’nin lider e-ticaret platformlarından biri olduğunu ifade ederek, “Google Cloud ile iş birliğimiz, paydaşlarımıza değer katmak için yaptığımız yatırımların önemli bir parçası olacak. Hepsiburada olarak, Google Cloud tarafından sağlanan ileri teknoloji ve kapasitenin desteğiyle, müşteri odaklı hizmet yaklaşımımızı ve kullanıcı dostu uygulamalarımızı daha da geliştirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Bu iş birliğinin, Türkiye’de ticaretin dijital dönüşümünü desteklediğinin altını çizen Coşkuner, “Platformumuzda sunulan hizmetlerin kapsamını artırmakla kalmayacak, aynı zamanda talebin yoğun olduğu dönemlerde bize daha fazla esneklik ve hız da kazandıracak. İş birliği aynı zamanda, müşterilerimize doğru ürünleri doğru zamanda sunmak için veri ve iç görüleri kullanma ve tedarik zincirimizi güçlendirmek için doğru tahminlere odaklanma stratejilerimiz ile de uyumlu. Google ile iş birliğimizi derinleştirmekten mutluluk duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Hepsiburada dijital dönüşüm planını bir adım daha ileri taşıdı”

Google Cloud Türkiye Ülke Müdürü Önder Güler ise, Hepsiburada’nın, Nasdaq’ta halka arz edilen ilk Türk şirketi olduğunu hatırlatarak, “Hepsiburada’nın Türkiye genelinde yaklaşık 33 milyon üyesi var. Ayrıca, bu yılın temmuz ayında Nasdaq’ta halka arz edilen ilk Türk şirketi olarak da dijital dönüşüm planını bir adım daha ileri taşıdı. Hepsiburada’nın, bu yolculukta, büyümesine eşlik eden sağlam bir altyapı sağlayıcısı olarak Google Cloud’u seçmesinden dolayı mutluyuz.” dedi.

Güler, Google Cloud’un güvenilir bir bulut altyapı sistemi olduğunu vurgulayarak, “Google Cloud perakendeciler için güvenilir bir bulut altyapı sistemi. Bu güvenin temelinde ise şirketin öncülüğünü yaptığı, on yıldan fazla süredir bulut uygulamalarını küresel ölçekte yönetme ve güvence altına alma deneyimi sağlayan ‘zero-trust’ mimari anlayışı yatmaktadır. Hepsiburada ile iş birliğimiz kapsamında ihtiyaç duydukları güvenlik, esneklik ve ölçeklenebilirliği sağlıyoruz. İş birliğimizin, Hepsiburada’nın küresel bir e-ticaret platformuna dönüşmesine katkıda bulunacağına inanıyoruz.” sözlerini kaydetti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
Sitede Ara