Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Hepsiburada, dijital cüzdan hizmetini başlattı

Türkiye’deki en büyük e-ticaret platformlarından biri olan Hepsiburada, yeni özelliği kullanıcıların hizmetine sundu. “Hepsipay Cüzdanım” olarak adlandırılan yeni özellik, “Hesabım” seçeneğinin altında konumlandırıldı.
Dijital cüzdan

Dijital cüzdan Hepsipay Cüzdanım’a yüklenecek paralar, “HepsiPara” olarak adlandırılacak. Ekran bakiyesi, ekranın sağ tarafında görünecek. Hepsiburada, yeni hizmeti ile müşterilere daha hızlı, kolay ve güvenli bir ödeme sistemi sağladıklarını ifade etti. Hepsiburada kullanıcıları, tek tıkla ödemelerini gerçekleştirebilecek.

Alışverişlerin bir kısmı “Hepsipapel” olarak geri kazanılacak

Bazı kullanıcılar, Hepsipay Cüzdanım’a giriş yaptığında “Harca Kazan kampanya süresi sona ermiştir” ibaresi ile karşılaşıyor. Hepsipay Cüzdanım, daha önce mevsimsel alışveriş kampanyalarında bulunuyordu. Yeni ödeme sistemi, her dönem kullanılacak bir hizmete dönüştü.

Hepsipay Cüzdanım ile yapılan alışverişlerin bir kısmı, “Hepsipapel” olarak geri kazanılabilecek. Kampanyalar süresince kazanılan Hepsipapel puanları, otomatik olarak Hepsipay Cüzdanım’a aktarılacak. Kazanılacak olan Hepsipapel puanlarının farklılık göstermesi bekleniyor. Hepsipapel’ler, 90 gün içerisinde kullanılmazsa, hesaplardan silinecek.

Ürün iadesi onaylandığında, iade tutarı direkt olarak cüzdana aktarılacak. HepsiPay Cüzdanım’a yüklenen paralar, istenen zaman karta geri aktarılabilecek. Şu anda, Hepsipay Cüzdanım ile sadece peşin ödeme yapılabiliyor. Bu arada, Hepsipay Cüzdanım ile mücevher, altın, takı ve dijital ürünlerin ödemesi yapılamayacak.

E-ticaret platformları dijital cüzdan deneyimi sunuyor

Hepsiburada, yeni özelliği ile rakibi Trendyol’un sunduğu dijital cüzdan deneyimine benzer bir özellik sundu. Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformu olan Trendyol, bir süredir Trendyol Cüzdan ile alışverişlerde yüzde 1 ödeme yapıyordu. Elite kullanıcılarına ise yüzde 2 ödeme yapılıyor.

Alınan bilgilere göre, diğer önemli e-ticaret platformlarından biri olan N11 de dijital cüzdan hizmetini kullanıcılarına sunacak. 2021 yılının e-ticaret şirketleri için dijital cüzdan deneyiminin daha da önem kazanacağı bir yıl olarak kayıtlara geçmesi bekleniyor!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler