worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

Yılın en büyük e-ticaret fuarı WORLDEF ISTANBUL, 6 Haziran’da başlıyor!

Uluslararası e-ticaret platformu WORLDEF tarafından İstanbul Yenikapı’da yılın en büyük e-ticaret etkinliği düzenleniyor. Dünyanın en büyük fuarları arasında yer alan WORLDEF ISTANBUL, e-ticaret ekosisteminin profesyonel isimlerini bir araya getiriyor. Fuara, 40 ülkeden 20 binden fazla ziyaretçi bekleniyor. WORLDEF Başkanı Ömer Nart, “Dünya e-ticaret pazarının çok büyük bir yelpazesi var, kapsayıcılığı yüksek ama global e-ticaret ekosistemini temsil eden uluslararası bir etkinlik yok. WORLDEF ISTANBUL, global e-ticaret ekosisteminin buluşma noktası olmaya en önemli adaydır.” dedi.

worldef istanbul

WORLDEF’in düzenlediği bölgenin en büyük e-ticaret fuarı WORLDEF ISTANBUL, 6-7-8 Haziran 2024 tarihleri arasında İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanında gerçekleştirilecek. Küresel e-ticaret markalarını ağırlayacak fuarda, e-ticaret ekosisteminin uzman isimleri bir araya gelecek. Etkinlik, katılımcı markalara e-ticaret alanında büyüme ve iş birliği fırsatları sunuyor. Ayrıca, e-ticaret uzmanları tecrübelerini ziyaretçilerle paylaşacak.

Ömer Nart: Ticaretin, e-ticarete dönüştüğüne tanıklık ediyoruz

WORLDEF Başkanı Ömer Nart, 2023 yılında Türkiye’de e-ticaret hacminin toplam ticaret içindeki payının yüzde 20’yi aştığını belirterek, bu oranın önümüzdeki 5 ila 10 sene içinde yüzde 40 ila 50’lere ulaşacağını öngördüklerini söyledi. Nart, “Bu rakamlardan da anlaşılacağı üzere önümüzde çok uzun bir yol var. E-ticaret alanında iş yapmak isteyen markalar için daha çok büyük bir potansiyel var.” dedi.

Ömer Nart, şöyle devam etti: “Dünyada genelinde ticaret, e-ticarete evrimle eğilimi gösteriyor. Gelişen teknolojiler, e-ticaret altyapılarını ve lojistik alt yapısını geliştiriyor. Ayrıca, tüketici davranışları da e-ticarete işaret ediyor. Bu durum, ticareti dönüştürüyor. Her sektörde ticaretin, e-ticarete dönüştüğüne tanıklık ediyoruz. E-ticarette büyüme hız kesmeden devam ediyor. Burada e-ticaret satıcıları, perakende markaları, KOBİ’ler ve mikro girişimciler müthiş bir potansiyel var. Yani holdinglerin de girişimci ev kadınlarının da yolu bir şekilde e-ticaret ile kesişiyor. WORLDEF olarak bu bilinçle e-ticaret odaklı etkinlikler düzenliyoruz.”

“WORLDEF ISTANBUL’da inanılmaz bir uluslararası network oluşuyor”

6-7-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Yenikapı’da düzenlenecek olan ve dünyanın en büyük e-ticaret fuarları arasında yer alan WORLDEF ISTANBUL’a da değinen Ömer Nart, şu bilgileri paylaştı; “WORLDEF ISTANBUL’da e-ticaret odaklı üreticilerden tedarikçilere, mikro girişimcilerden servis sağlayıcılara, global pazar yerlerinden dijital pazarlamacılara kadar çok geniş bir yelpazede ziyaretçi ağırlıyoruz.

Örneğin; bu etkinliğe katılan bir şirket, e-ticaret üreticisi veya toptancısı bulabilir. Almanya’da satış yapacaksa Almanya’da bir e-ticaret deposu bulabilir. Amerika’da şirket kuruluşu için mali ve hukuki danışmanlık yapan bir şirket bulabilir. Fransa’da bir pazar yerinde satış için Fransız pazar yerlerinin yöneticileri ile görüşebilir. Yakın coğrafyamızdaki 3 bin kilometre mesafede uçuşumuz olan ülkelerin e-ticaret dernekleri, ticaret odaları ve kalkınma ajansları bu etkinliğe stratejik partner olarak katılıyor. Bu sayede inanılmaz bir uluslararası network oluşuyor.”

“WORLDEF ISTANBUL, global e-ticaret ekosisteminin buluşma noktası olmaya en önemli aday”

Ömer Nart, sözlerinin devamında şu noktaya dikkat çekti; “Dünyada startup ve teknoloji ekosisteminin bir araya geldiği büyük etkinlikler var. Dünya e-ticaret pazarının çok büyük bir yelpazesi var, kapsayıcılığı yüksek ama global e-ticaret ekosistemini temsil eden uluslararası bir etkinlik yok. Yani e-ticarette global bir buluşma noktası yok. WORLDEF ISTANBUL, global e-ticaret ekosisteminin buluşma noktası olmaya en önemli adaydır.”

Kırk ülkeden 20 binden fazla ziyaretçi bekleniyor

WORLDEF ISTANBUL, 40 ülkeden 20 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayacak. Eşzamanlı üç sahnede 200’den fazla konuşmacı tecrübelerini paylaşacak. Ayrıca, etkinlik alanında kurulacak stantlarda 450’den fazla perakende markası, üreticileri, tedarikçiler e-ticaret odaklı ürün ve hizmetlerini sergileme fırsatı bulacak. Global pazaryerlerinde satış yapan bin 500’den fazla satıcının da katılacağı fuarda servis sağlayıcılar, e-ticaret yatırımcıları ve girişimciler de yer alacak.

E-ticaretin önemli isimleri katılıyor

E-ticaret ekosisteminden liderleri, yöneticileri ve profesyonellerinin buluşacağı etkinliğe katılacak önemli isimlerden bazıları şunlar; Amazon Türkiye Ülke Müdürü Richard Marriott, Alibaba.com Avrupa Genel Müdürü Jijie Shen, Trendyol Group CEO’su Erdem İnan, Hepsiburada CEO’su Nilhan Onal Gökçetekin, Neil Patel Digital Kurucu Ortağı ve Youtuber Neil Patel, Birleşik Krallık eski Teknoloji Bakanı Ed Vaizey, Dubai CommerceCity Kıdemli Yöneticisi Arjun Sarkar,

Amazon Reklamcılık Türkiye, Mısır, Güney Afrika Genel Müdürü Yasmina Ali Hassan, Ozon Global Ülke Genel Müdürü Hazal Maraş, Meta E-Ticaret ve Moda Sektörü Ortağı Ece Ademoğlu, TikTok Türkiye Ülke Direktörü Barış Aldanmaz, Sefamerve CEO’su Mehmet Metin Okur, Biggbrands Başkanı ve CEO’su Enis Karslıoğlu, Webtures CEO’su Kaan Gülten, T-Soft Kurucusu ve CEO’su Ömer Arıkan, MNG Kargo CEO’su Kağan Gündüz, idefix E-Ticaret ve Pazaryeri Genel Müdürü Önder Ömer Oğuzhan, Widect Genel Müdürü Enes Yılmaz, Armine Kurucusu Mehmet Dursun.

https://worldef.com/events/istanbul-2024/

Ömer Nart, Bloomberg HT’ye konuştu: WORLDEF, e-ticaret ekosisteminin global buluşma noktası

Days
Hours
Minutes
Seconds

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

worldef istanbul 2024
Haberler

WORLDEF ISTANBUL 2024 sona erdi!

WORLDEF ISTANBUL 2024, İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı’nda 3 gün boyunca global e-ticaret ekosistemini ağırladı. Etkinlikte 20 binden fazla ziyaretçi yer aldı.

Days
Hours
Minutes
Seconds