Paylaş

TÜSİAD Dijital Türkiye Konferansı 16 Şubat’ta

< 1 Dakika
Dijital Türkiye
Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) tarafından düzenlenecek “Dijital Türkiye Konferansı” 16 Şubat’ta gerçekleştirilecek.

Bu yıl üçüncü kez düzenlene ve 16 Şubat Perşembe günü 08.15 – 16.30 saatleri arasında gerçekleşecek olan konferans, “Kriz İkliminden Çıkış: Metamorfoz” temasını ele alıyor. Konferansta, Cumhuriyetin ikinci yüzyılına girerken, Türkiye’nin bilgi toplumuna geçişinde küresel rekabet gücüne katkı sağlamak amacıyla dijital dönüşümden etkin şekilde faydalanabilmek için gereken Dijital Türkiye Vizyonu tüm boyutlarıyla gündeme alınacak. Konferansın açılış konuşmalarını TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve Dijital Türkiye Yuvarlak Masası Eş Başkanları Perihan İnci ve H. Çağatay Özdoğru yapacak.

Dijital Türkiye vizyonu


Pandemi sürecindeki zorlukları aşarken yaşadığımız hızlı dijital dönüşümle kazanılan yetkinliği korumak, geliştirmek ve olası küresel krizlere karşı dayanıklı bir gelecek inşa etmek için güçlü bir Dijital Türkiye Vizyonu önemli rol oynayacak. İnsanlığın temel ihtiyaçlarının ve doğanın krizlerle anılması, bireyleri ve iş dünyasını küresel bir kriz iklimini tartışmaya itiyor.

Bu belirsiz iklimden doğacak geleceğin insanlığın yararına olabilmesi için teknoloji vasıtasıyla yeniden tanımlanan dönüşümün unsurlarını iyi anlamak gerekiyor. Teknolojinin değer zincirinin tamamında yarattığı verimliliği dikkate almak kritik önemde. Tüm bunlar, sürdürülebilirlik adına çok önemli adımlar olarak görülüyor.

TÜSİAD Dijital Türkiye Konferansı kapsamında Türk ve küresel iş dünyasından birçok isim, Cumhuriyetin ikinci yüzyılında Türkiye’nin küresel rekabet gücünü desteklemeye yönelik dijitalleşme vizyonu öngörülerini paylaşacak. Türkiye’nin dijital ekonomisi, çalışma hayatının pandemi sonrası yeniden şekillenen yapısı, veri, fintek ve banka iş birlikleri, ulaşımın geleceği, yatırımcı profilinin dönüşümü dijital dönüşüm odağında ele alınacak konulardan bazıları olacak.

Paylaş
Mukaddes Oduncular
Mukaddes Oduncular
İçerik Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Sitede Ara