worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

OBSESSO, ChatGPT’yi iletişimde kullanan ilk marka oldu

ChatGPT

Soğuk kahve markası OBSESSO, geliştirdiği sosyal medya inisiyatifiyle dijital dünyada yeni bir dönem başlatan yapay zeka sohbet robotu ChatGPT’yi iletişimde kullanan ilk marka oldu. ChatGPT, OBSESSO sosyal medya hesapları için içerik üretiyor. 

Dijital iletişimdeki gücümüzü sergiledik

MarketingTürkiye’de yer alan habere göre; OBSESSO’nun, yenilikçi ruhunu ve anın keyfini çıkarma odağını iletişime de taşıdığını söyleyen DİMES Dijital Pazarlama Müdürü Ezgi Özyıldırım, “OBSESSO deneyimini yaşayan herkesle arkadaşlık ilişkimiz var. Sosyal medyada onlar bizi, biz de onları takip ediyoruz; onlara keyfini paylaşacağımız yeni deneyimler sunuyoruz. Anlık filtresiz fotoğraf paylaşımlarıyla yaşanan gerçek anları öne çıkaran sosyal medya platformu BeReal üzerinde kampanyamızın yanı sıra, dijital dünyada büyük ilgi uyandıran ChatGPT yapay zeka sohbet robotunu iletişimde kullanan ilk marka biz olduk; dijital iletişimdeki gücümüzü bir kez daha sergiledik” dedi. 

ChatGPT: Unutulmaz bir marka deneyimi 

Yapay zeka sohbet robotu ChatGPT ise, kendisine yöneltilen “OBSESSO ile iş birliğiniz hakkında ne düşünüyorsun?” sorusuna, “Pazarlama için sosyal medya ve ileri teknolojileri kullanmak, tüketicilerle bağlantı kurmak için benzersiz ve yenilikçi bir yoldur ve tüketicilere de unutulmaz bir marka deneyimi yaşatır” yanıtını verdi.

30 Kasım 2022 tarihinde online olan ve yapay zeka konusunda yeni bir çağın başlangıcı olarak kabul edilen sohbet robotu ChatGPT, neredeyse her konuda uzman bir insan gibi birçok farklı konuda bilgi verebiliyor, soruları yanıtlayabiliyor ve belirli bilgiler üzerinden metin üretebiliyor. 

ChatGPT ile arkadaş olduk, markamızı tanıttık

ChatGPT’nin, OBSESSO marka yöneticileri tarafından verilecek bilgiler doğrultusunda sosyal medya içerikleri üreteceğini söyleyen Ezgi Özyıldırım, “Bu işe başlarken, önce ChatGPT ile arkadaş olduk ve ona hem markamızı, hem de iletişim dilimizi tanıttık. Biz ChatGPT ile sohbet ettikçe, o da markamızı daha iyi tanır, daha iyi anlatır oldu. Şimdi de bizim için hazırlayacağı sosyal medya içeriklerini, takipçilerimizle paylaşacağız, takipçilerimizden gelecek soruları da kendi hesabımız üzerinden kendisine iletip vereceği yanıtları yayınlayacağız. Günümüzün trendini yakalayıp, keyifli bir sohbetle anı yavaşlattığımız bu deneyimi, takipçilerimizle paylaşacağız” şeklinde konuştu.

İlk içerikler ortaya çıktı

ChatGPT, OBSESSO ekibinin markanın hesabı aracılığıyla yapay zekaya ilettiği bilgiler üzerinden “Yeni nesil karamel lezzeti için OBSESSO Caramel Macchiato’yu deneyin”, “OBSESSO Caramel Macchiato ile kahve keyfinizi bir üst seviyeye taşıyın. #yenideneyim”, “Kışın en havalı kahve deneyimi için Obsesso White Chocolate Mocha’yı denemelisiniz. Soğuk havalarda, evinizde, kış aylarının keyfini çıkarın” gibi yaratıcı içerikler üretiyor.

Yurt dışı iletişiminde de içerik üretiyor

ChatGPT, OBSESSO’nun ihracat pazarlarındaki yurt dışı iletişimleri için de İngilizce içerik üretiyor. OBSESSO ekibiyle yaptığı sohbetlerle markayı giderek daha iyi tanıyan ChatGPT, “OBSESSO White Chocolate Mocha ile tatlı bir yudum alın. Ruh halinize en uygun soğuk içecek (Sip on something sweet with OBSESSO White Chocolate Mocha. The ultimate cool drink for your vibes)” ve “İnternet alışverişi stresinizi mi artırdı? Soğuk bir Cappucino ile rahatlayın (Online shopping got you stressed? Relax with a cold Cappuccino)” gibi İngilizce içerikler hazırlıyor.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

eczane
Markalar

Amazon, ilk fiziksel eczanesini Milano’da açacak

Amazon, 2024 yılının ikinci çeyreğinde ilk eczanesini Milano’da açacak. Eczane, Milano’nun merkezinde yer alacak ve çok çeşitli güzellik ve kişisel bakım ürünleri sunacak. Ayrıca, Amazon’un