Paylaş

Microsoft’tan kurumsal e-postalar için ‘Copilot’

[rt_reading_time postfix="Dakika" postfix_singular="Dakika"]
Copilot
Microsoft kurumsal e-postalardaki yazım hatalarını düzeltecek, kurumsal e-postaların daha düzgün yazılmasını sağlayacak yapay zeka destekli ‘Copilot’ özelliğini devreye soktu.

Yapay zeka, hayatın her alanına farklı şekillerde entegre olurken, teknoloji devi Microsoft da kurumsal yazılım paketi Microsoft Dynamics 365 için yapay zeka destekli Copilot özelliğini hayata geçirdi. Copilot özelliğinin, kurumsal e-postaların daha düzgün yazılmasından müşteri destek temsilcilerinden gelen yanıtlardaki hataların azalmasına kadar akla gelebilecek tüm kurumsal işlevlerde kullanılabileceği iddia ediliyor.

Çalışanlar kendi işlerine daha fazla zaman harcayacak

Microsoft‘un blog paylaşımına göre Copilot ile kuruluşlar çalışanlarını satış, hizmet, pazarlama, operasyonlar ve tedarik zinciri rolleri için oluşturulmuş yapay zeka araçlarıyla destekleyecek. Aslında bu sayede kişiler kendi işlerine daha fazla zaman ayırabilecek, bunu da yapay zeka yardımıyla gerçekleştirmiş olacak. 

Copilot ile müşterilere özelleştirilebilir e-postalar yazmak ve otomatik olarak toplantı özetleri oluşturmak ve pazarlamacıların SQL yazmak zorunda kalmadan verilerini daha detaylı bir şekilde incelemesi mümkün olacak. Microsoft, Copilot’ı pazarlama e-postaları için fikir üretmeye yardımcı olacak bir yol olarak da görüyor. Yani bu da yakında gelen kutusunda yapay zeka destekli reklamların görülmeye başlayacağı anlamına gelebilir. 

Microsoft, bu sistem ile şirketlerin web sitelerinden ve seçilen dahili bilgi tabanlarından yanıtlar sağlamak için Azure OpenAI Service ve Bing’in kullanılabileceğini de söylüyor. Bunun Power Virtual Agents’taki konuşma güçlendiricilerle müşteri hizmetleri departmanlarının dakikalar içinde sanal aracılar oluşturması şeklinde gerçekleştirilebileceği belirtiliyor. 

Microsoft’un ChatGPT’yi birçok uygulamasına entegre edeceği iddia ediliyor

Microsoft’un ChatGPT’yi Word, PowerPoint ve Outlook gibi uygulamalara entegre etmeyi planladığı da iddia ediliyor. Bu şaşırtıcı olmayacaktır, çünkü Microsoft, OpenAI ile ortaklığını milyarlarca dolarlık bir yatırım ile genişletmiş ve bunun sonucunda Teams ve Viva Sales’e OpenAI tarafından desteklenen yapay zeka özellikleri eklemişti. 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara