worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

WORLDEF

WORLDEF, şirketlerin e-ticaret ve e-ihracat ile uluslararası alanda büyümesini sağlamak e-ticaret süreçlerindeki karmaşık yapıyı anlaşılır bir düzeye taşımak üzere 2016 yılında kurulan uluslararası bir platformdur.

E-ticaret odaklı uluslararası etkinlikler ve eğitimlerle e-ticaret için global bir vizyon sunan platform, e-ticaretteki dönüşümde referans noktası olma misyonu taşımaktadır. E-ticaret ve e-ihracat ekosisteminde yer almak isteyen firmalara çeşitli stratejiler ve yol haritaları sağlamaktadır. Markaların birikimlerini ve ağlarını meslektaşlarıyla paylaşmaları için çeşitli etkinlikler organize eden WORLDEF, ekosistemin paydaşları arasında işbirliğine odaklanmaktadır.

Online alışveriş dünyasını anlamak, e-ticaret ile sınırları aşmak ve e-ticaret odaklı yeni ekonomik modele uyum sağlamak isteyen şirketler
ve satıcılar için “güvenli liman” olma vizyonu ile yola çıkan WORLDEF, profesyonel bir ekiple hizmet vermektedir. Şirketlere; teknoloji, inovasyon ve rekabet üçgeninde e-ticaretteki riskleri fırsatlara çevirme yetenekleri kazandırmayı hedefleyen platform; değerleri,
prensipleri ve deneyimli ekibi ile her geçen gün büyümektedir.

WORLDEF, “e-ticaret” denilince ilk akla gelen platform olma hedefiyle e-ticaretteki sınırların ve engellerin kaldırıldığı bir dünya hayal etmektedir!

Ömer Nart

WORLDEF Başkanı

Ömer Nart, 2008 yılından bu yana e-ticaret ve e-ihracat girişimlerinde bulunan iş insanıdır. 2010 yılında Türkiye’nin ilk e-ihracat şirketi olan Markacom International’ı kuran Ömer Nart, bu şirket aracılığı ile 22 ülkeye e-ihracat yaptı. 2014 yılında e- ihracat girişimi Onlinemerter.com’u kurdu. 2016 yılında WORLDEF‘i kuran Ömer Nart, e-ticaret ve e-ihracat odaklı girişimleri ile ekosisteme önemli katkılar sunmaktadır.

WORLDEF İştirakleri

WORLDEF, bünyesindeki çeşitli oluşumlarla e-ticaret ekosisteminde ilklere imza atmıştır.

WORLD E-COMMERCE FORUM

Avrupa’nın en büyük uluslararası e-ticaret etkinliğidir. Ekosisteme sağladığı katkı sebebiyle “E-Ticaretin Davos’u” olarak nitelendirilmektedir.

WORLDEF BUSINESS SCHOLL (WBS)

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Türkiye’nin ilk ve tek e-ticaret okuludur. WBS bünyesinde çeşitli eğitimler ve sertifika programları sunulmaktadır.

ECOM LEADERS CLUB (ELC)

Türkiye’nin ilk ve tek e-ticaret liderleri topluluğudur. E-Ticaret ve E-İhracat Konferansları: WORLDEF, Anadolu’nun farklı illerinde e- ticaret ve e-ihracat farkındalığı oluşturmak için konferanslar organize etmektedir.

WORLDEF YAYINLARI

WORLDEF, e-ticaret ve e-ihracat odaklı çeşitli analizler, raporlar ve kitaplar sunmaktadır. Türkiye’nin ilk e-ihracat başucu kitabı “A’dan Z’ye E- İhracat” kitabı ile birlikte e-ticaret başarı hikayelerinden oluşan çeşitli kitaplar ekosisteme kazandırılmıştır.

WORLDEF E-Ticaret

E-ticaret ve e-ihracat odaklı haberler, yorumlar, köşe yazıları, röportajlar ve analizler içeren Türkiye’nin ilk e-ticaret dergisidir.

Worldef.net

WORLDEF’in web sitesinde e-ticaret ve e-ihracat odaklı güncel haberler, röportajlar ve makaleler yayınlanmaktadır. Alanında ilk ve tek olan portal, yayın akışı ile ekosistemin temel bilgi kaynağıdır.

WORLDEF Prime

Alanında uzman eğitmelerin katkısıyla oluşturulmuş e-ticaret ve e-ihracat eğitim ve network platformudur.

WORLDEF Kariyer Merkezi

E-ticaret ve e-ihracat ekosisteminde kariyer hedefi olanlara ve iş gücü arayanlara çözümler sunan kariyer programıdır.

Online etkinlikler

WORLDEF bünyesindeki e-ticaret webinarlarında e-ticaret profesyonelleri her hafta tecrübelerini paylaşmaktadır. RoundTABLE, deneyimli isimlerin bir araya geldiği yuvarlak masa toplantısıdır. VisionTalks, farklı sektörlerden duayen isimlerin ağırlandığı online etkinliktir.

Days
Hours
Minutes
Seconds