Paylaş

Hepsiburada bunu ilk kez yayımladı!

[rt_reading_time postfix="Dakika" postfix_singular="Dakika"]
Nilhan Onal Gökçetekin
Türkiye’nin önde gelen e-ticaret şirketlerinden biri olarak Hepsiburada, “Sürdürülebilir Yarınlar Burada Başlar” sloganıyla hazırladığı ilk sürdürülebilirlik raporunu yayımladı. Sektöründe Türkiye’de bir ilk olan bu rapor, şirketin çevre, çalışanlar ve toplum odaklı sürdürülebilirlik çalışmalarını ve yönetişim ilkelerini paylaşıyor.

Hepsiburada, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na katkı sağlamayı hedefleyen bir şirket olarak, doğrudan ve dolaylı olarak 12 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı’na hizmet ediyor. Şirket, teknolojinin gücünü kullanarak çevre dostu süreçlerle yenilikçi ve verimli bir e-ticaret deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Hepsiburada CEO’su Nilhan Onal Gökçetekin, teknolojinin yapıcı bir şekilde kullanılmasının önemine vurgu yaparak, şirketin sürdürülebilirliği ve sosyal sorumluluğu iş kültürünün temel değerleri olarak benimsediğini belirtti. Gökçetekin ayrıca, şirketin liderlik ettiği dijital ticaretin yanı sıra paydaşları için değer yaratma ve toplumsal gelişime katkı sağlama konusundaki kararlılığını sürdürdüğünü ifade etti.

Kapsayıcı çalışma ortamı eşitsizlikleri azaltıyor

Hepsiburada’nın öncelikli sürdürülebilirlik konuları arasında kadın girişimciliği, eşitlikçi kurum kültürü ve toplumsal fayda çalışmaları bulunuyor. Şirket, kadın girişimciliği alanında önemli çalışmalara imza atarak binlerce kadın girişimciye destek oluyor ve yerel üreticileri teşvik ediyor. Ayrıca Hepsiburada, kapsayıcı bir çalışma ortamı oluşturarak sosyal eşitsizlikleri azaltmaya ve toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamaya yönelik politikalar uyguluyor.

Sosyal sorumluluk projelerini iş yapış şeklinin bir parçası olarak gören Hepsiburada, çocuklar, dezavantajlı bireyler, hayvanlar, çevre, bilim, kültür, eğitim, spor ve sanat gibi alanlarda destek çalışmaları yürütüyor. Örneğin, “Bir Gülüş Yeter” projesi kapsamında binlerce çocuğa destek sağlanıyor ve çalışanlar gönüllülük faaliyetlerine katılıyor. Ayrıca müşteriler ve iş ortakları da sosyal projelere katkıda bulunuyor.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara