Getir, 500 milyon dolar yatırım alacak

Getir
Getir’in yatırımcılarından 2.5 milyar dolar değerleme üzerinden 500 milyon dolar yatırım aldığı açıklanarak, yatırım turu için imzaların yakında atılacağı belirtildi.

Getir‘in, küresel genişleme stratejisi çerçevesinde ABD dahil 9 ülkeye açıldığı açıklanmıştı. Ancak şirketin, küresel piyasalardaki belirsizlik nedeniyle yakın zamanda faaliyet gösterdiği bazı ülkelerden çekilme kararı aldığı duyurulmuştu. Getir‘in çekilme kararı aldığı ülkeler, Fransa, İspanya, Portekiz ve İtalya olarak açıklanmıştı.

Türkiye, İngiltere, Almanya, Hollanda ve Amerika operasyonlarına odaklanıldı

Şirketin operasyonel verimliliğini artırmak ve global organizasyonunu yeniden yapılandırmak için çalışmalar gerçekleştirdiği söylenerek, bu kapsamda, Türkiye, İngiltere, Almanya, Hollanda ve Amerika’daki operasyonların sürdürüleceği aktarıldı. Şirketin, faaliyetlerinin devam ettiği ve gelirinin yüzde 96’sını sağlayan bu ülkelerdeki operasyonlarına odaklanacağı belirtildi.

Getir’in aldığı son yatırım büyüme hedeflerine destek sağlayacak

Getir‘in son yatırım turuyla birlikte elde edeceği 500 milyon dolarlık yatırımın, şirketin büyüme hedeflerine güçlü bir destek sağlayacağı öngörülmekle birlikte şirketin yatırım turundaki değerlemesinin de 18 ay önceki değerinin dörtte birinden daha düşük bir seviyede olduğu belirtildi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Sitede Ara
Open chat
WORLDEF WhatsApp hattına hoş geldiniz; size hangi konuda yardımcı olabiliriz?