Ebebek halka arz oluyor

ebebek
Ebebek, 2000 yılında bebek.com adlı bir bilgi sitesini kurarak faaliyetlerine başladı. Ardından 2001 yılında ebebek.com adlı e-ticaret sitesini hayata geçirdi. Bu dönemde internet üzerinden alışverişin henüz yaygın olmadığı bir zamanda ebebek.com’u açarak anne bebek ürünleri gibi hassas ve sınırlı bir alanda online satış yapmaya başladı.

Ebebek, ebeveynlerin beklentileri doğrultusunda iş modelini değiştirerek e-ticaret ve fiziki mağazacılığın bir araya geldiği bir yapıya dönüştü. Bu sayede hızla mağazalaşma sürecine girerek Türkiye genelinde 62 ilde 208 fiziki mağazası bulunan bir şirket haline geldi. Şirket, hızlı büyümesini sürdürmeye devam ediyor.

ebebek

Ebebek’in halka arz süreci

Ebebek Grup CEO’su Halil Erdoğmuş, halka arz sürecini 9 Mayıs 2023 tarihinde SPK’ya başvurarak başlattıklarını söyledi. Ebebek, 9 Mayıs 2023 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurarak halka arz sürecini başlattığını duyurdu. Ancak başvurunun henüz değerlendirme aşamasında olduğu ve izahnamenin onaylanma sürecinin tamamlanmadığı belirtildi. Yatırımcıların yatırım kararlarını izahnameyi inceleyerek vermeleri gerektiği vurgulandı. Taslak izahnameye ise ebebek’in kurumsal internet sitesi veya Ünlü Menkul internet sitesi üzerinden ulaşılabileceği ifade edildi.

Ebebek Grup CEO’su Halil Erdoğmuş

Ebebek’in halka arz planları ve büyüme hedefleri

Ebebek’in halka arz kapsamında 24 milyon TL’si sermaye artırımı, 16 milyon TL’si ortak satışı olmak üzere toplamda 40 milyon TL nominal değere sahip paylarının halka arz edilmesi planlanıyor. Halka arzla birlikte ebebek, yurt içi ve yurtdışındaki gücünü daha da artırarak büyümeyi hedefliyor.

Yurtdışı pazarlara açılma planları

Ebebek, yurtdışında da büyüme hedefleri doğrultusunda İngiltere’de ebebek.co.uk sitesi üzerinden online satış operasyonlarına başladı. İngiltere’de mağazalaşmayı ve kıta Avrupası ile Ortadoğu’ya açılmayı hedefliyor. Ayrıca Almanya’nın da ilerleyen dönemde hedefleri arasında olduğu belirtiliyor. Körfez ülkelerine ilişkin değerlendirmelerinin de yapıldığı ifade ediliyor.

Ebebek, bebeğin doğru bilgi ve doğru ürünlerle büyümesini hedefleyen bir şirket olarak öne çıkıyor. Şirket, “Bebekoloji” adını verdikleri bu felsefeyi benimsiyor. Hedef kitlelerini bebek bekleyen ve bebek büyüten aileler ile 0-4 yaş arası çocuklarının yakınları olarak tanımlıyor.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Sitede Ara
Open chat
WORLDEF WhatsApp hattına hoş geldiniz; size hangi konuda yardımcı olabiliriz?