Paylaş

Amazon’da sanal klinikle muayene olunabilecek

Amazon
Amazon alerji, akne ve saç dökülmesi gibi yaygın sağlık sorunlarını tedavi etmek için sanal klinik açtı.

Amazon, alerji ve cilt problemleri gibi sıradan rahatsızlıkların tedavisi için kullanıcıların, sağlık hizmeti sağlayıcılarla iletişime geçebilecekleri bir sanal klinik olan Amazon Clinic markasını hayata geçirdi.

Randevusuz hızlı destek

Amazon’un duyurduğu “Clinic” adlı hizmet, müşterileri ihtiyaç duydukları zaman ve şekilde, uygun fiyatlı sanal bakımla buluşturmayı amaçlayan “mesaj tabanlı” bir uygulama olarak yer alıyor.
“Sağlık bir mesaj uzağınızda” sloganıyla hizmet veren klinik, randevu sistemiyle çalışmıyor. Yani randevuya gerek olmadan hızlıca destek alınabiliyor.

32 eyalette aktif

Mevcutta sadece ABD’nin 32 eyaletinde aktif olan hizmet, lisanslı klinisyenler tarafından veriliyor, sık kullanılan ilaçlar için reçete yenileme hizmeti de sunuluyor. Ayrıca, hizmetin sağlık sigortalarını kapsamayacağı ve fiyatların hizmet sağlayıcılara göre değişebileceği de vurgulandı.

Doktorları da sisteme ekleyecekler

Şirket, sanal sağlık hizmeti uygulamasının görünürlüğünü arttırmanın ve fiziki olarak kendi muayenehanelerinde hizmet veren doktorları da sisteme ilk defa eklemenin yollarını ararken, One Medical’ı satın almak için yaptığı 3,49 milyar dolarlık anlaşmayı da sonuçlandırmak için gün sayıyor.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Sitede Ara
Open chat
WORLDEF WhatsApp hattına hoş geldiniz; size hangi konuda yardımcı olabiliriz?