worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

Haberler

-
WORLDEF ISTANBUL 2024, İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı'nda 3 gün boyunca global e-ticaret ekosistemini ağırladı. Etkinlikte 20 binden fazla ziyaretçi yer aldı.
İngiltere eski Teknoloji Bakanı Ed Vaizey, Türkiye ile İngiltere arasında e-ticarette işbirliği çağrısı yaptı. Vaizey, Türkiye'nin dinamik bir teknoloji ekonomisine sahip ülke olduğunu vurgulayarak, "Türkiye genç bir nüfusa ve e-ticaret, oyun, Fintek alanlarında büyük bir üne sahip." dedi.
Dubai CommerCity (DCC) Kıdemli Direktörü Arjun Sarkar, Dubai Ekonomik Ajandası D33'ün Dubai ekonomisini gelecek on yıl içinde iki katına çıkarmayı amaçladığını; dijital ticaretin bu vizyonu gerçekleştirmede çok önemli bir rol oynadığını söyledi. Sarkar, “WORLDEF ve Dubai CommerCity ile birlikte dijital ticaretin manzarasını şekillendirmeyi bekliyoruz.” dedi.
Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürü Mustafa Gümüş, “Dünya Gümrük Örgütü ve Dünya Ticaret Örgütü'nün kararlarını ve uygulamaları da yakından takip ediyoruz. Günümüzde, bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de kullanılan 'Tek Pencere' sistemini mikro ihracata da taşımak istiyoruz. Kağıt ortamda yürütülen tüm işlemlerin elektronik ortama aktarılmasına yönelik çalışmalarımız sürüyor.” dedi.
Uluslararası e-ticaret fuarı WORLDEF ISTANBUL 2024'te ikinci gün düzenlenen oturumlarda kargo ve lojistik sektörü enine boyuna ele alındı. Oturumlarda, E-ticaretin kargo firmalarını daha dijital hale getirdiği vurgulandı.
WORLDEF öncülüğünde global e-ticaret ekosistemini bir araya getiren WORLDEF ISTANBUL 2024, ikinci gününde yoğun ilgiye sahne oldu.
Uluslararası e-ticaret platformu WORLDEF tarafından düzenlenen WORLDEF ISTANBUL 2024, ilk gün büyük ilgi gördü. Bölgenin en büyük e-ticaret fuarında e-ticaret ekosisteminin geleceği ele alındı.
Uluslararası e-ticaret platformu WORLDEF tarafından İstanbul Yenikapı’daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde düzenlenen yılın en büyük e-ticaret fuarı WORLDEF ISTANBUL’da ilk gün programı tamamladı. Büyük ilgi gören fuara 40 ülkeden binlerce kişi katıldı. WORLDEF Başkanı Ömer Nart, tamamen e-ticaret ekosistemini bir araya getirmeye dönük etkinlikler düzenlediklerini belirterek, “Bu etkinliklerin, aslında e-ticaret bir iş yapış şekli, bir metodoloji olduğu için kapsayıcılığı yüksek, bütün sektörleri kapsıyor. Bütün sektörlerden bu alana ciddi anlamda bir ilgi var. Bütün sektörleri e-ticaret dikeyinde bir araya getirerek uçtan uca bir network yapma imkanı tanıyoruz.” dedi.
Uluslararası e-ticaret platformu WORLDEF tarafından İstanbul Yenikapı’daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde düzenlenen yılın en büyük e-ticaret fuarı WORLDEF ISTANBUL’da ilk gün programı tamamladı. Büyük ilgi gören fuara 40 ülkeden binlerce kişi katıldı.
Uluslararası e-ticaret platformu WORLDEF tarafından İstanbul Yenikapı’da düzenlenen yılın en büyük e-ticaret fuar WORLDEF ISTANBUL, kapılarını açtı! Global e-ticaret ekosistemini bir araya getiren fuara, 40 ülkeden 20 binden fazla ziyaretçi bekleniyor. WORLDEF Başkanı Ömer Nart, “WORLDEF, global e-ticaret pazarını temsil eden referans noktası olma vizyonu ile yoluna devam ediyor. Önümüzdeki yıllarda bu kürsülerde çok farklı bir WORLDEF konuşuyor olacağız.” dedi.
WORLDEF ISTANBUL 2024, 6 Haziran 2024 Perşembe günü kapılarını açıyor. Etkinlik öncesi Çırağan Sarayı’nda açılış resepsiyonu düzenlendi. Resepsiyona, seçkin davetliler katıldı.
Uluslararası e-ticaret platformu WORLDEF tarafından İstanbul Yenikapı’da yılın en büyük e-ticaret etkinliği düzenleniyor. Dünyanın en büyük fuarları arasında yer alan WORLDEF ISTANBUL, e-ticaret ekosisteminin profesyonel isimlerini bir araya getiriyor. Fuara, 40 ülkeden 20 binden fazla ziyaretçi bekleniyor. WORLDEF Başkanı Ömer Nart, “Dünya e-ticaret pazarının çok büyük bir yelpazesi var, kapsayıcılığı yüksek ama global e-ticaret ekosistemini temsil eden uluslararası bir etkinlik yok. WORLDEF ISTANBUL, global e-ticaret ekosisteminin buluşma noktası olmaya en önemli adaydır.” dedi.
WORLDEF Başkanı Ömer Nart, WORLDEF etkinliklerinin global vizyonu hakkında, “E-ticaret ekosisteminin global bir buluşma noktası yok, WORLDEF dünyadaki en önemli aday.” dedi.
Çinli online perakendeci Pinduoduo'nun sahibi olduğu ucuz e-ticaret pazarı Temu, yetkililerin, şirketi Dijital Hizmetler Yasası (DSA) kapsamında "Çok Büyük Çevrimiçi Platform (VLOP)” olarak belirlemesinin ardından Avrupa Birliği'nin (AB) en katı kurallarıyla karşı karşıya kalacak. Avrupalı tüketiciyi koruma grupları, iki hafta önce DSA ile ilgili çok sayıda ihlal iddiası nedeniyle Temu'ya karşı koordineli şikayetlerde bulunmuştu.
Küresel dijital pazarlama ekosisteminin yakından tanıdığı isimlerden Neil Patel Digital Kurucusu ve Youtuber Neil Patel, bölgenin en büyük e-ticaret fuarı WORLDEF ISTANBUL 2024 ziyaretçileri ile buluşuyor. “Dijital pazarlama ve SEO gurusu” olarak anılan Patel, uzmanlık alanıyla ilgili tecrübelerini paylaşacak.
No more posts to show

Editor Seçimleri

Days
Hours
Minutes
Seconds