Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Gravitiq, e-ticaret yapan sağlık markalarını destekliyor

Doktorların kurduğu ve liderlik ettiği online sağlık hizmetleri şirketi Gravitiq, finansman turunu tamamlayarak toplam 55 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Şirket, “Hem Amazon üçüncü taraf satıcı alanının hem de online sağlık hareketinin merkezindeyiz.” diyor.
e-ticaret
Gravitiq’in kurucu ortakları; (soldan sağa) Adam Gunasekara, Sachin Srivastava ve Saurabh Srivastava.

Gravitiq, sağlıkla ilgili istisnai Amazon markalarının bir alıcısı ve işletmecisidir. Kuruluşuna doktorların öncülük ettiği ve e-ticaret üzerindeki sağlık hizmetleri hakkında hizmetler sunan Londra merkezli Gravitiq, 55 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Yatırımcılar arasında, önemli varlık yönetimi şirketlerinden CoVenture ve risk sermayesi alanında hizmet veren Crossbeam Venture Partners da yer alıyor.

E-ticaret alanındaki sağlık markalarının portföyünün genişletilmesi hedefleniyor

Gravitiq, son finansman turundaki yatırımla Amazon’daki tüketici sağlığı alanını iyileştirmeyi ve e-ticaret alanındaki sağlık markaları portföyünün genişletilmesini amaçlıyor. Şirket ekibini ABD, Avrupa ve Asya’da ölçeklendirmeyi hedefliyor.

Gravitiq kurucu ortaklardan Dr. Saurabh Srivastava, “Tüketici sağlık endüstrisini geliştirmek, bireysel şirketleri ve işletmeleri büyütmek ve geliştirmekle başlar. Yeni yatırımla tıbbi ve e-ticaret uzmanlığımızı daha fazla işletme ile paylaşarak erişimimizi büyük ölçüde genişletebileceğiz.” dedi.

“İşin merkezinde tüketici deneyimini geliştirmek var”

Kurucu ortaklardan Dr. Adam Günasekara ise, işin merkezinde tüketici deneyimini geliştirmenin olduğunu vurgulayarak, “Tıp uzmanlarından oluşan bir ekip olarak, markalarımızı etkin bir şekilde ölçeklendirmemize ve rekabette öne çıkmamıza olanak tanıyan mevcut ürün tekliflerini geliştirme konusunda benzersiz bir yeteneğe sahibiz. Yaptığımız işin merkezinde tüketici deneyimini geliştirmek var.” ifadelerini kullandı.

“Yüksek kaliteli ve saygın sağlık markalarını hedefliyoruz”

Kurucu ortaklardan Sachin Srivastava da, birleşme ve satın alma işlemleri ve özel sermaye işlemlerindeki geçmişini Gravitiq’in satın alma sürecine yönlendirdiğini ifade ederek, “Yüksek kaliteli, saygın sağlık markalarını hedefliyoruz. Gravitiq’in Birleşme ve Satın Alma ekibi olarak, McKinsey, Citigroup ve JPMorgan dâhil olmak üzere yatırım bankacılığı, özel sermaye ve strateji danışmanlığı alanlarında geçmişe sahip profesyonelleri bir araya getiriyoruz.” dedi.

Crossbeam Yatırımcısı Sakib Jamal ise, Gravitiq’in online tüketici sağlığı hareketinin merkezinde yer aldığını belirterek, “Gravitiq, hem Amazon üçüncü taraf satıcı alanının hem de hızla büyüyen iki tema olan çevrimiçi tüketici sağlığı hareketinin merkezinde yer alıyor. Ekibin tıbbi geçmişi ve e-ticaretteki deneyimi Gravitiq’i sınıfının en iyisi yapıyor. Gravitiq’in tüketici ürünlerini daha erişilebilir hale getirme yeteneğine güveniyoruz.” ifadelerini kullandı.

En büyük ve en hızlı büyüyen e-ticaret segmentlerinden biri olan sağlık ve kişisel bakım kategorisi, Amazon’daki en büyük ikinci niş olarak dikkat çekiyor.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
Sitede Ara