Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Getir, n11.com’a ortak oluyor

Online teslimat platformu Getir, sermaye artırımı yoluyla n11.com’a hissedar olmak için Rekabet Kurumu’na başvurdu.
Getir

Son dönemde yaptığı yatırımlarla dikkatleri üzerine çeken online market uygulaması Getir, sermaye artırımı yoluyla Doğuş Planet Elektronik Ticaret ve Bilişim AŞ-SK Planet Co. Ltd.’de (n11.com) hissedar olmak üzere Rekabet Kurumu’na başvurdu.

Online teslimat platformu Getir, geçtiğimiz aylarda Türkiye’nin önde gelen pazaryerlerinden biri olan n11’in hisselerini kısmi satın alma işlemleri için kapsamlı inceleme sürecini başlatmıştı. Son dönemde yurt dışında yaptığı önemli hamlelerle dünya çapında dikkatleri üzerine toplayan getir, bu işlem ile birlikte Türkiye’deki en büyük yatırımını yapmış olacak.

Doğuş Grubu ile Güney Kore’nin en büyük gruplarından SK Group’un ortaklığında Doğuş Planet çatısı altında Mart 2013’te kurulan n11, 20 milyondan fazla ürün ve 270 binden fazla iş ortağını 23 milyondan fazla kullanıcıyla buluşturuyor.

Öte yandan, Getir‘in Şok Marketler ile niyet mektubu imzaladığı da geçen hafta duyurulmuştu. Şirket, son dönemdeki hamleleriyle ABD’nin Chicago eyaletinde faaliyete geçerek hizmet ağını 9 ülkeye çıkarmıştı.

Getir, dünyanın önemli merkezlerinde hizmet veriyor

Türkiye’nin yanı sıra İngiltere’de; Londra, Liverpool, Birmingham, Manchester, Cardiff, Brighton, Bristol, Southampton, Portsmouth, Sheffield, Nottingham ve Bradford olmak üzere 12 şehirde bulunan Getir, Hollanda’da Amsterdam, Den Haag, Leiden ve Amstelveen’de, Almanya’da Berlin ve Hamburg’da, Fransa’da Paris ve Lille’de, İspanya’da Barselona ve Madrid’de, İtalya’da Milano’da, Portekiz’de Lizbon’da ve ABD’nin Chicago eyaletinde hizmet vermeye devam ediyor.

Bin 500 ürünü haftanın 7 günü, gece gündüz, dakikalar içinde teslim eden Getir; GetirYemek, GetirBüyük, GetirSu ve GetirÇarşı hizmetleri ile de kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırıyor. 2021 yılının ilk altı ayında toplamda 1 milyar dolara yakın yatırım alarak 7 milyar 555 milyon dolar değerlemeye ulaştı.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
Sitede Ara