Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Getir, hızlı teslimat uygulaması Weezy’yi satın alıyor

Son dönemde büyük bir hızla yatırımlarına devam eden getir, İngiltere merkezli hızlı teslimat uygulaması Weezy’yi satın alıyor.
Weezy

Getir, Türkiye başta olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde yatırımlarına devam ediyor. Şirket, İngiliz hızlı teslimat uygulaması Weezy’yi satın almak üzere bağlayıcı sözleşme imzaladığını duyurdu.

Getir, Avrupa’nın pek çok noktasında hizmet vermeye devam ediyor

Getir, yayınladığı açıklamada, Weezy’nin 700 civarında çalışanı olduğunun altını çizerek, İngiltere’de 15 şehirde faaliyet gösterdiğini belirtti. Yılbaşında İngiltere’de faaliyet göstermeye başlayan Ggetir, daha sonra Hollanda, Almanya, Fransa, İspanya ve İtalya’da da hizmet vermeye başlamıştı.

“Weezy, İngiltere’deki hizmet ağımızı daha da güçlendirecek”

Birkaç hafta önce teknolojik girişimlerin merkezi ABD’de hizmet vermeye başladıklarını; yurt dışında büyümeyi hız kesmeden sürdürdüklerini belirten Getir Kurucusu Nazım Salur, bu girişimden duyduğu mutluluğu ifade ederek, “Henüz genç bir girişim olmasına rağmen bölgesinde önemli yer edinmeyi başaran Weezy ile iş yapış biçimimizin ve kültürel yaklaşımımızın son derece uyumlu olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle Getir’e büyük katkı sağlayacağına inanarak Weezy’i bünyemize katıyoruz. Bizim için çok önemli pazarlardan İngiltere’deki hizmet ağımızı daha da güçlendirecek heyecan verici bir satın almayı gerçekleştiriyor olmaktan mutluyuz.” açıklamasını yaptı.

Getir, yatırımlara devam ediyor

Getir, son dönemde gerçekleştirdiği yatırımlara bir yenisini daha ekleyerek İngiltere merkezli Weezy’yi satın alacağını duyurdu. Daha önce sermaye artırımı yoluyla n11.com’a hissedar olmak için Rekabet Kurumu’na başvuran Getir, ayrıca, kasım ayı içerisinde yedi Avrupa ülkesinden sonra ABD pazarına da giriş yapmıştı. Şikago’da operasyonlarına başlayan şirket, yılsonuna New York ve Boston’da da de hizmet vermeyi planlıyor. Şirket, 100 binin üzerinde nüfusu olan 300 kente ulaşmayı hedefliyor.

Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara