Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Getir, 150 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldı

Getir, 150 milyon dolarlık yeni bir yatırım daha aldı. Yeni yatırım, Getir yatırımcıları arasındaki bir yatırımcıdan geldi.
Getir

Getir, yatırım almaya ve değerlemesini artırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda bir anlaşmaya imza atan online market teslimatı markası, yatırımcılarından birinden 150 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldı. Yatırımın ayrıntıları ile ilgili bilgi verilmedi.

Yeni yatırım, Türkiye’de ve yurt dışında büyüme stratejileri için kullanılacak. Bu yatırım ile birlikte şirketin 2021’deki toplam fonlaması 1,1 milyar doları aştı. Şirket 2020 yılında sadece 38 milyon dolar yatırım almıştı. Getir’in değerlemesi ise, son yatırım turuyla 7.56 milyar dolara ulaştı.

Getir, 2021’de ABD pazarına açılacak

Getir, 2015 yılında Nazım Salur tarafından kuruldu. İstanbul merkezli şirket, Amsterdam, Paris ve Berlin’de de hizmet veriyor. İspanya’nın Madrid ve Barcelona kentlerinde operasyonlarını başlatacak olan Getir, 2021 yılı içinde ABD pazarına da açılmayı planlıyor.

Son yatırım ile 2021’de 1,1 milyar dolarlık yatırın çeken Getir, Çinli Alibaba’ya ait olan e-ticaret pazaryeri Tredyol’un ardından Türkiye’de en çok yatırım alan şirket oldu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!