Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Galatasaray, NFT koleksiyonunu satışa çıkardı

Galatasaray, kurucusu ve bir numaralı üyesi Ali Sami Yen’in anısına çıkaracağı NFT koleksiyonu ile başlayarak, sezon boyunca kulüp tarihinin önemli olaylarını vurgulayan tarihi bir koleksiyonu piyasaya sürdü. Koleksiyon, 1 Ekim Cuma günü saat 19:05’te arz edildi. Ali Sami Yen NFT Koleksiyonu’nun ilk bölümü, global NFT pazaryeri Shirtum’un web sitesinden satın alınabilecek. Bu arz, Türkiye’de piyasaya sürülen ilk spor kulübü NFT koleksiyonu oldu.
NFT

Galatasaray, kurucusu ve bir numaralı üyesi Ali Sami Yen’in anısına çıkaracağı NFT koleksiyonu ile başlayarak, sezon boyunca kulüp tarihinin önemli olaylarını vurgulayan tarihi bir koleksiyonu piyasaya sürdü. Koleksiyon, 1 Ekim Cuma günü saat 19:05’te arz edildi. Ali Sami Yen NFT Koleksiyonu’nun ilk bölümü, global NFT pazaryeri Shirtum’un web sitesinden satın alınabilecek.

Her NFT arzının Shirtum’un web sitelerinde özel bir açılış sayfası olacak. Taraftarlar, NFT’nin resmine tıkladığında Shirtum platformundaki Galatasaray açılış sayfasına yönlendirilecek ve burada NFT’yi kredi veya banka kartı ile satın alarak, hem bir tarihi anın sahibi olacaklar hem de kulüplerine katkıda bulunacaklar.

Diğer koleksiyonlar 8 ve 15 Ekim tarihlerinde arz edilecek

NFT

Sınırlı sayıdaki ilk bölümü arz edilen ve Legendary, Mythical ve Iconic bölümlerinden oluşan olan Ali Sami Yen NFT Koleksiyonu’nda her NFT’nin arkasında ilgili görsel içeriği olacak ve bölüme bağlı olarak görsel içerikleri farklılaşacak. Kategorilerin her biri, NFT’nin nadirliğine bağlı olarak farklı değerlere sahip olacak. NFT koleksiyonunun diğer iki bölümü 8 ve 15 Ekim tarihlerinde arz edilecek.

Türkiye’de piyasaya sürülen ilk spor kulübü NFT koleksiyonu

NFT

Galatasaray Spor Kulübü, Türkiye’nin ilk NFT Koleksiyonu projesini hayata geçirmek adına global markalarla iş birliğine gitti. Ali Sami Yen NFT Koleksiyonu, tüm dünyada kulüplerin hikayelerini görsellerle paylaştığı ve hayranlarını tarihlerinin en değerli anlarını dijital ortamda toplamaya davet ettiği yeni bir NFT konsepti oluşturan Shirtum ve blockchain teknolojisi ile sporu bir araya getiren Capital Block iş birliği ile piyasaya arz edildi.

NFT

Türkiye’de piyasaya sürülen ilk spor kulübü NFT koleksiyonu olma özelliği taşıyan koleksiyon, aynı zamanda kulübünün kurucusu adına çıkarılan ilk NFT koleksiyonu olması açısından da dünyada bir ilk oldu.

Shirtum nedir?

Shirtum; sporcuların ve kulüplerin hikayelerini hayranlarıyla paylaşmaları ve onları doğrudan idollerinden dijital spor hatıraları toplamaya davet etmeleri için dijital varlıkların sunulduğu küresel bir pazaryeridir.

NFT satış sayfası: https://app.shirtum.com/galatasaray

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!