FedEx, ShopRunner platformunu satın almak için anlaşmaya vardığını duyurdu.

Teslimat hizmetleri devi FedEx, 2 Aralık’ta online alışveriş yapanları şirketler ve markalarla buluşturan Chikago merkezli e-ticaret platformu ShopRunner’ı satın almak için anlaşmaya vardığını duyurdu. Anlaşmanın yıl sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

FedEx başkanı ve COO’su Raj Subramaniam, yaptığı açıklamada, satın almayı; şirketlerin müşterileri için sorunsuz deneyimler sunmasını sağlayan, işbirliğine dayalı bir e-ticaret ekosistemi oluşturmaya yönelik çalışmaları ile ilişkilendirerek, “ShopRunner platformunu büyütmeye ve e-ticarette yeni olanaklar oluşturmak için küresel dijital ve lojistik zekamızla birleştirmeye kararlıyız.” dedi.

ShopRunner, online tüketicilere ve tüccarlara avantajlar sunuyor

ShopRunner, Amazon Prime için bir e-ticaret nakliye alternatif olarak 2010 yılında kuruldu. ShopRunner, milyonlarca online tüketiciyi 100’den fazla marka ile buluşturuyor. Sorunsuz bir alışveriş deneyimi sunan e-ticaret platformunda üyeler; iki günlük ücretsiz gönderim, ücretsiz iade, üyeye özel indirimler ve sorunsuz ödeme gibi avantajlardan faydalanabiliyor. ShopRunner’ın veriye dayalı pazarlama ve çok kanallı etkinleştirme yetenekleri bulunuyor. Bu sebeple tüccarlar ShopRunner e-ticaret platformunu kullanarak yüksek değerli müşteriler kazanabiliyor ve dijital yeniliklerini hızlandırabiliyor.

Platform, ayrıca, e-ticaret ve perakende sektörlerinin diğer alanlarına da genişledi. Müşterileri daha önce stokta bulunmayan ürünlerle eşleştirdi ve perakendecilere müşterileriyle ilgili veriler sağladı. Platformdaki ortak şirketler arasında Hudson’s Bay Co., Kate Spade & Co., Under Armour, CB2, Cole Haan ve American Eagle Outfitters gibi büyük şirketler bulunuyor.

ShopRunner, Mayıs 2019 itibarıyla; Chikago, Philadelphia, New York, San Mateo, California ve Polonya’daki beş ofiste yaklaşık 200 kişiyi istihdam etti. Platform şimdi, FedEx Services’in bir yan kuruluşu olarak hizmet verecek. ShopRunner’ın River North’taki 25 bin metrekarelik ofisi, aralık ayından bu yana 100 çalışanına ev sahipliği yapıyor.

ShopRunner CEO’su Sam Yagan, şu açıklamayı yaptı; “Perakendenin geleceğini oluşturma hedefiyle tüketiciler için basit bir alışveriş deneyimi sunuyoruz. Ağımızın ölçeğini bir araya getirmek için markalar arası bir ekosistemin temelini oluşturduk. Ortaklarımızın yararına hizmet veriyoruz. FedEx’in benzersiz erişimi ve varlıkları, mevcut yeteneklerimizi hızlandıracak. Ayrıca, bu; daha açık, işbirliğine dayalı bir e-ticaret ekosistemini geliştiren yeni ürünler ve hizmetler sunma hedefimizle uyumlu olacak. ”

Lüks e-ticaret savaşları kızışıyor

FedEx’in ShopRunner hamlesi, kendi e-ticaret platformunu genişletecek bir fırsat sağlayacak. Aynı zamanda şirketin giderek artan dijital çağda yenilikçi ve güncel kalması için yeni fırsatlar sunacak. E-ticaretin yükselişi 2020 yılında hızlı bir şekilde devame diyor. Adobe Analytics’e göre, 1 Kasım ile 31 Aralık 2020 tarihleri arasında online satışların toplamda 189 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor. Bu tüketici eğilimleri, FedEx’e ve özellikle de iştiraki FedEx Ground için gelir artışı sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü