Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Facebook, yeni alışveriş özelliklerini kullanıma sundu

Kısa zaman önce markalarını “Meta” adı altında toplayan Facebook, yeni alışveriş özelliklerini kullanıma sundu. Artık kullanıcılar gruplarda mağazalar açılabilecek, ürün önerileri ve içerik üreticiler için canlı alışveriş imkânı mümkün hale gelecek.
facebook

Facebook, yeni getirilen özellikler ile grup yöneticilerinin ilişkili Facebook sayfalarında online bir mağaza oluşturmasına olanak tanıyor. Daha önce düzenlenen Facebook Toplulukları Zirvesi’nde; mağazalar, bağış toplayıcılar ve abonelikler dâhil olmak üzere grup para kazanma özelliklerine yönelik planlar açıklanmıştı.

Facebook üzerinden alışveriş daha kolay hale geliyor

Öatı şirketi olarak “Meta” adını kullanmaya başlayan Facebook, yeni alışveriş özellikleri ile ilgili yaptığı açıklamada, kullanıcıların genellikle gruplar halinde ürün önerileri istediği belirtildi. Buna göre, gruplardaki en iyi ürün önerileri, kullanıcıların haber akışlarında da görünecek, kullanıcılar ürünler hakkında yorum yapabilecek ve mağazaları etiketleyebilecek.

Uzun süredir kullanıcılarına canlı alışveriş imkânı sunan Facebook, bu alandaki ortaklıkların daha yaygın hale gelmesi ile daha sorunsuz bir alışveriş deneyimi için geliştirilen yeni özellikleri uygulamaya geçirdi. Uygulamaya konan yeni özelliklerle birlikte influencer’lar, ürün tanıtımı sırasında takipçilerini başka bir sayfaya yönlendirmek zorunda kalmayacak. İçerik oluşturucular ve markalar her iki sayfada da çapraz akış yapabilecekler.

Meta nedir?

Facebook Inc., geçtiğimiz günlerde “Facebook”, “WhatsApp”, “Instagram” ve “Messenger” adlı sosyal medya platformlarının artık “Meta” markası altında konumlandırıldığını duyurmuştu. Facebook, ayrıca, sanal evreni metaverse platformunu da tanıttı. Facebook’un metaverse platformunun adı “Horizon” oldu.

Metaverse nedir?

Metaverse, internetin gelişimindeki bir sonraki aşama olarak görülüyor. Kullanıcıları sanal gerçeklik üzerine kurulmuş bir evrene bağlıyor. Neal Stephenson’ın 1992 tarihli bilim kurgu romanı Snow Crash’de, “Gerçek bir metaverse sadece ayrı bir dünya değil, gerçek dünya ile yakından bağlantılı tamamlayıcı bir dünya olacaktır.” diye ifade ettiği metaverse, insanların alışveriş yapabileceği, hizmetlere abone olabileceği, iş arkadaşlarıyla birlikte çalışabileceği, oyun oynayabileceği 3D sanal bir ortam sunuyor. Metaverse, sunduğu tüm bu imkânlarla kullanıcıları sanal dünyanın içerisine dâhil ediyor.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
Sitede Ara