Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Etsy, alışveriş yapılabilir sanal evi piyasaya sürdü

Etsy, artırılmış gerçeklik önerilerini temel alarak, alışveriş yapanların pazaryerinden seçilmiş öğelerle dekore edilmiş bir dijital evi piyasaya sürdü. Ürünler arası gezinti yapmaya olanak tanıyan ilk etkileşimli Etsy House, artırılmış gerçeklik ile destekleniyor.
Etsy

Etsy House’da, tatil dekorları ve hediyelerinden Etsy Tasarım Ödüllü öğelerine, mobilyalardan sanat eserlerine kadar birçok ürün sergileniyor. Sanal evde gerçeğe uygun ölçeklendirilmiş 360 derecelik görüntüler sunuluyor. Ayrıca, kullanıcılar, beğendikleri ürünün bilgilerini ve satın alma bağlantısını ürünün üzerine gelerek görüntüleyebiliyor. Şirket, Etsy House için görselleştirme stüdyosu The Boundary ile iş birliği kurduklarını açıkladı.

Etsy House, el yapımı ürün pazarına artırılmış gerçeklik teknolojisini getiriyor. Şirket, Haziran 2020’de alışveriş yapanların evlerinde sanat, fotoğraf ve baskıları görmelerine yardımcı olan AR aracı yayınlamıştı.

Etsy gibi perakendeciler, AR ve sanal gerçekliğe yöneliyor

Müşterilerin ürünleri uzaktan görselleştirmesini sağlayan AR ve sanal gerçeklik teknolojilerinin kullanan tek perakendeci Etsy değil. David’s Bridal, Ekim 2020’de, çok satan elbiseleri için 3D ve AR ürün sayfaları oluşturmak üzere AR teknoloji şirketi Vertebrae ile iş birliği yapmıştı.

Asos da, Mayıs 2020’de, müşterilerin ürün sayfalarında ürün giyen modelleri görmelerine olanak tanıyan bir AR aracı tanıtmıştı. Ağustos 2020’de ise, Amazon, alışveriş yapanların Amazon’dan ve üçüncü taraf satıcılarından, birden fazla mobilya ürününü evlerinde görselleştirmelerine olanak tanıyan bir AR alışveriş aracını piyasaya sürmüştü.

E-ticarette AR teknolojileri yaygınlaşıyor

Teknoloji şirketleri, sosyal alışverişi geliştirmek için e-ticaret operasyonlarına AR’yi de ekliyor. Google, Aralık 2020’de Google App aracılığıyla bir AR kozmetik try-on özelliği sunmak üzere ModiFace ve Perfect Corp. ile birlikte çalıştı. Facebook, haziran ayında ModiFace ve Perfect Corp ile iş birliği yaparak, AR deneme araçlarını Instagram’a entegre edeceğini açıkladı. Snapchat, sanal montaj girişimi Fit Analytics’i satın aldı. Şirket, AR alışverişi ile kot pantolon satın alınabilmesi için American Eagle ile birlikte çalışıyor.

Etsy, son zamanlardaki gelişimini teknolojiye sınırlandırmadı. El yapımı ürünlerin satıldığı pazaryeri Etsy, bu yaz iki şirketi daha bünyesine aldı. Haziran başında Etsy, 2. el satış platformu olan Depop’u 1,63 milyar dolara satın aldı ve anlaşmanın 3. çeyrekte kapanması bekleniyor. O ayın ilerleyen dönemlerinde şirket, Etsy CEO’su Josh Silverman’ın “Brezilya’nın Etsy’si” olarak adlandırdığı online pazaryeri Elo7’yi 217 milyon dolar karşılığında satın aldı.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!