eBay, NTF pazaryeri KnownOrigin’i satın aldığını duyurdu

E-ticaret ekosisteminin önemli aktörlerinden eBay, Manchester merkezli NTF pazaryeri KnownOrigin’i satın aldığını duyurdu.
ebay

Amerika merkezli e-ticaret platformu eBay, platforma dijital sanat eserlerinin dijital sertifikası Non Fungible Token (NFT) satışlarını ekleyeceğini geçtiğimiz mayıs ayında duyurmuştu. NFT hizmetinin, ilk olarak bazı kategorilerde güvenilir satıcılar tarafından kullanılabileceğini açıklayan şirket, NFT satışına izin veren ilk büyük e-ticaret firması oldu.

KnownOrigin, popüler NFT pazaryerleri arasına yer alıyor.

2018 yılında, İngiltere’nin Manchester şehrinde kurulan KnownOrigin, sanatçıların ve koleksiyoncuların blok zinciri destek işlemleri aracılığıyla NFT’ler oluşturmasına, satın almasına ve yeniden satmasına olanak tanıyor.

KnownOrigin, kuruluşundan bu yana insanların NFT’leri oluşturma, satın alma ve satma biçiminde devrim yarattığı için önemli bir büyüme kaydederek popüler NFT pazaryerleri arasına yer alıyor.

‘’eBay’in erişim ve deneyimine ortak olmak için mükemmel bir zaman olduğuna inanıyoruz’’

KnownOrigin’in kurucu ortağı David Moore konu hakkında yaptığı değerlendirmede, “KnownOrigin’i, yaratıcıları ve koleksiyoncularına benzersiz, kimliği doğrulanmış dijital öğeleri sergileme, satma ve toplama yeteneğini güçlendirmek için kurduk.” dedi.

NFT’lere olan ilginin artmaya devam ettiğini belirten Moore, “eBay‘in erişim ve deneyimine ortak olmak için mükemmel bir zaman olduğuna inanıyoruz ve 25 yılı aşkın bir süredir tutkulu bireylerden oluşan bir kitle ile yepyeni bir kitleyi bir araya getirme fırsatı ortaya çıkıyor.” ifadelerini kullandı.

eBay, 2011 yılında hisselerinin yüzde 93’ünü, 2016 yılında ise tamamını satın aldığı GittiGidiyor’u kapatacağını açıklamıştı.

Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara