Paylaş

Zara, ikinci el platformunu Avrupa’da genişletme kararı aldı

[rt_reading_time postfix="Dakika" postfix_singular="Dakika"]
ikinci el platformu
Moda perakendecisi Zara, ikinci el giyim pazar yeri Zara Pre-Owned (Zara İkinci El) platformunu, Avrupa pazarlarında genişletmeyi planladığını açıkladı.

Müşterilerin, Zara Pre-Owned platformu içerisinde, ürün resimlerini ve bilgilerini kendileri sağladıktan sonra ikinci el kıyafetlerini çevrimiçi platformda satabildikleri ve ayrıca giydikleri kıyafetlerin onarımını talep edebildikleri veya Kızılhaç’a bağışlayabildikleri aktarıldı.

Zara Pre-Owned, Birleşik Krallık’tan sonra Hollanda’da

Zara’nın ilk olarak Birleşik Krallık’ta ‘Zara Pre-Owned’ adlı ikinci el giyim platformunu geçtiğimiz yıl açmasının ardından, şimdi de platformun, Hollanda pazarında hizmet vermeye başlayacağı duyuruldu.

Zara, ikinci el platformu Zara Pre-Owned’ı, diğer ülkelerde de genişleteceğini aktararak, tam olarak kaç pazarda piyasaya süreceğini ise kesin olarak belirtmedi. Şirket, platformla müşterilerine ürünlerinin ömrünü uzatmak için basit bir yeniden satış fırsatı sunmak istediğini ifade etti.

Sürdürülebilir modellere geçiş 4,5 milyon Euro değerinde çıktı üretilebilir

Yapılan araştırmalarda, hammaddelerin sadece yüzde 8,6’sının yeniden kullanılmak üzere ekonomiye kazandırıldığı ortaya kondu. Dünya Ekonomik Forumu’nun da, daha sürdürülebilir modellere geçişin 2030 yılına kadar 4,5 trilyon Euro değerinde, ek ekonomik çıktı üretilebileceğini açıklaması ile Zara, ikinci el platformu ile sürdürülebilir süreçleri desteklemek istediğini belirtti.

Zara ile Stripe iş ortaklığı kuruyor

Genişlemeyi kolaylaştırmak için Zara, finansal altyapı platformu Stripe ile ortaklık kurduğunu belirtti. İkinci el platformundaki tüm ödemelerin, Stripe platformu tarafından işleneceği aktarıldı.

Zara ile geliştirdikleri iş ortaklığından dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren Stripe Küresel Satış Başkanı Eileen O’Mara, “Perakende sektöründe sürdürülebilirlik, kırılgan gezegenimizi korumaya yardımcı olmak için nihayet hak ettiği ilgiyi görüyor. Zara’nın sürdürülebilirlik çalışmalarına liderlik ederken Stripe’ı seçmesinden heyecan duyuyoruz.” dedi.

Paylaş
Mukaddes Oduncular
Mukaddes Oduncular
İçerik Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara