worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

Yapay zeka ile kullanıcı yorumları özetlenebilecek

Yapay zeka

Kullanıcıların karar süreçlerini hızlandırmak ve alışveriş deneyimini kolaylaştırmak üzere gerçekleştirilen iyileştirmeler, platformlar tarafından kullanıcılarına sunuluyor. Bu kapsamda platformu içerisinde üretken yapay zeka entegrasyonu ile kullanıcılarına yeni özelliğini tanıtan Hepsiburada, kullanıcı yorumlarının yapay zeka tarafından özetlenebileceğini açıkladı.

Yapay zeka yorumları özetleyecek

Hepsiburada üretken yapay zeka teknolojisini kendi platformunun içerisine entegre ediyor. Teknolojik yenilikleri iş ortaklarına ve müşterilerine daha iyi bir deneyim sunmak için yoğun şekilde kullandığını ifade eden platform, yeniliklerine bir yenisini daha eklediğini duyurdu.

Hepsiburada, üretken yapay zeka ürünü olan Chat GPT’yi kullanarak ‘Değerlendirme Özeti’ bölümünü  kullanıcılarına sundu. Bu bölümü belirli kategoriler ve ürünler için devreye almaya başlayan platform, gerçekleştirilen entegrasyon ile platformda yer alan ürünler hakkında yapılan tüm tüketici yorumlarını ChatGPT ile analiz ederek tamamen tarafsız bir şekilde özetlenebildiğini aktardı. Platform içerisinde kullanıcıların bu sayede yorumlar içerisinde ürün hakkında çok hızlı bir şekilde bilgi edinebilecekleri belirtildi.

‘Değerlendirme Özeti’ uygulamasının kapsamı genişleyecek

Platformun belirli kategoriler ve ürünler için sunduğu ChatGPT destekli yorum özeti özelliği kapsamının, ilerleyen dönemlerde genişletilerek tüm kategorilerde ve ürünlerde kullanılmasının planlandığı aktarıldı.

Diğer kullanıcılara ait ürün yorumları ve deneyimlerinin daha kolay incelenmesini sağlamak için geliştirilen yapay zeka ile yorumları özetleme özelliğinin, Türkiye’de ilk kez kullanıma sunulduğu söylendi. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcıların, yorumları tek tek okumadan, tüm yorumların bir paragraflık özetine ulaşabildiği, böylece ürün ve kullanıcıların deneyimleri hakkında bilgi sahibi olabildikleri belirtildi.

ChatGPT destekli hızlı yorum özelliği geliyor

Hepsiburada, kullanıcıların satın aldıkları ürünlerle ilgili yorum yapmalarını da teşvik etmeyi hedeflediğini ve bu sebeple ChatGPT entegrasyonu ile yorum yazmayı da çok kolay bir hale getiren özelliği kullanıma sunduklarını açıkladı. “Hızlı Yorum” olarak tanıtılan yeni özellikte, uygulamada ChatGPT entegrasyonu ile bazı kategorilerde kullanıcıya satın aldığı ürün ile ilgili daha önceden farklı kullanıcıların yapmış olduğu yorumlarda ağırlıklı olarak yer alan anahtar kelimeler sunulduğu aktarıldı.

Kullanıcıların satın aldığı ürünle ilgili uygun bulduğu tanımlamaları ve anahtar kelimeleri seçebileceği ve yapay zeka desteğiyle hazırlanmış yorumunu görebileceği söylendi. Kullanıcıların hazırlanan yorumu gözden geçirip düzenledikten sonra platform üzerinde yayınlayabildikleri belirtildi.

Days
Hours
Minutes
Seconds

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

worldef istanbul 2024
Haberler

WORLDEF ISTANBUL 2024 sona erdi!

WORLDEF ISTANBUL 2024, İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı’nda 3 gün boyunca global e-ticaret ekosistemini ağırladı. Etkinlikte 20 binden fazla ziyaretçi yer aldı.

Days
Hours
Minutes
Seconds