Ara
Close this search box.

Arjun Sarkar: WORLDEF ve Dubai CommerCity işbirliğiyle dijital ticaret şekillenecek

Dubai CommerCity (DCC) Kıdemli Direktörü Arjun Sarkar, Dubai Ekonomik Ajandası D33'ün Dubai ekonomisini gelecek on yıl içinde iki katına çıkarmayı amaçladığını; dijital ticaretin bu vizyonu gerçekleştirmede çok önemli bir rol oynadığını söyledi. Sarkar, “WORLDEF ve Dubai CommerCity ile birlikte dijital ticaretin manzarasını şekillendirmeyi bekliyoruz.” dedi.

Dubai CommerCity

Dubai CommerCity (DCC) Kıdemli Direktörü Arjun Sarkar, İstanbul’da düzenlenen WORLDEF ISTANBUL 2024 e-ticaret fuarına katıldı. Sarkar, fuarda Anadolu Ajansına (AA) açıklamalarda bulundu.

“WORLDEF bizim için önemli bir ortak”

Sarkar, WORLDEF ve Dubai CommerCity işbirliği ile dijital ticaretin şekillendirileceğini vurgulayarak, “WORLDEF bizim için önemli bir ortak. WORLDEF ISTANBUL girişimcileri, yenilikçileri ve dijital ticaret alanındaki paydaşları bir araya getirmek için harika bir yer. WORLDEF ve Dubai CommerCity ile birlikte dijital ticaretin manzarasını şekillendirmeyi bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Bu girişimin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz”

Arjun Sarkar, 5-6 Aralık’ta Dubai’de gerçekleştirilecek WORLDEF DUBAI etkinliği hakkında da bilgiler verdi. Sarkar, “Bu girişimin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Dubai CommerCity’nin WORLDEF’e katılımı, küresel ticareti ilerletme konusundaki kararlılığımızı ve güçlü bir dijital ticaret ekosistemi oluşturma taahhüdümüzü vurguluyor.” ifadelerini kullandı.

“D33, Dubai ekonomisini iki katına çıkarmayı amaçlıyor”

Dubai’nin dijital ticaret alanındaki hedeflerine değinen Sarkar, şunları kaydetti: “Dubai Emiri Şeyh Muhammed Bin Raşid Al Maktum, Dubai Ekonomik Ajandası D33’ü açıkladı. Bu ajanda, Dubai ekonomisini önümüzdeki on yıl içinde iki katına çıkarmayı amaçlıyor. Dijital ticaret, bu vizyonu gerçekleştirmede çok önemli bir rol oynuyor. Dubai CommerCity, MENA bölgesinde dijital ticarete adanmış ilk ve önde gelen serbest bölge olarak, sınır ötesi ticaretin ve dijital ekonominin büyümesine katkıda bulunmanın sözünü veriyor.”

“WORLDEF gibi platformlar dijital ticaret sektörünün büyümesi için önemli”

Arjun Sarkar, dijital ticaret fuarlarının önemine dikkati çekerek, “Bu tür fuarlar markaları, hizmet sağlayıcıları, girişimcileri ve yenilikçileri bir platformda bir araya getiriyor. İnsanların fikir alışverişinde bulunmasına, işbirlikleri geliştirmesine ve yeniliği teşvik etmesine olanak tanıyor. WORLDEF gibi platformlar, genel dijital ticaret sektörünün büyümesi için önemlidir.” dedi.

“Türk markalarını Dubai’ye bekliyoruz, Dubai CommerCity’e gelmelisiniz”

Dubai’nin yenilikçi yaklaşımını aktaran Sarkar, “Sadece işletmelerin ana odak noktası olması değil, küçük ve orta ölçekli işletmelerin büyümesini teşvik eden çok basit düzenlemeler, politikalar ve mevzuatlara sahibiz. Dubai CommerCity’de şirketlerimizin yüzde 45’inden fazlası, operasyonları ve faaliyetleri için dijital ticaret, teknoloji ve elektronik çözümlerden yararlanıyor.” şeklinde konuştu.

Sarkar, “WORLDEF ile bu işbirliğini genişleterek daha fazla dijital ticaret işletmesini desteklemekten dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Tüm Türk markalarını ve perakendecileri Dubai’ye bekliyoruz, Dubai CommerCity’e gelmelisiniz.” ifadelerini kullandı.

Ömer Nart: Bütün sektörleri e-ticaret dikeyinde bir araya getiriyoruz

Days
Hours
Minutes
Seconds

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

Days
Hours
Minutes
Seconds