worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

WORLD ECOMMERCE FORUM ikinci gününde devam ediyor

WORLD ECOMMERCE FORUM

İstanbul WOW Kongre Merkezinde devam eden e-ticaret ve e-ihracat ekosisteminin önde gelen aktörlerini bir araya getiren WORLD ECOMMERCE FORUM, ikinci gününde panel ve workshoplar devam ediyor.

WORLD ECOMMERCE FORUM’un ikinci gün programı ilk olarak Insider Türkiye Ülke Müdürü Ali Can Kamiloğlu, aZall.com CEO’su Emre Demir, Ozon Türkiye Genel Müdürü Hazal Maraş, Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Murat Büyümez, İkas İş Geliştirme Müdürü Umut Akgül, RubiBrands Yatırımdan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi İrtek Uraz, T-Soft Kurucu CEO’su Ömer Arıkan, Desnet CEO’su Ömer Ekinci, Onreon Kurucu CEO’su Ömer Ünsal, TUGER Kurucusu Tuğer Akkaya, Group DP CEO’su Tunç Günbey, Huboo Kurumsal Satış Müdürü Volkan Akdemir, Rexven Kurucu CEO’su Mehmet Tek, Clemta COO İlayda Şirolu’nun Keynote sunumlarıyla başladı.

Dikkat çeken paneller

Gün boyu girişimcilere ve sektöre ışık tutacak olan WORLD ECOMMERCE FORUM panellerinde ise ilgi çeken konular masaya yatırılacak.

İlk olarak Surenkok Moscow Girişimcisi Ömür Sürenkök moderatörlüğünde “Rusya’da E-Ticaret Pazarının Avantajları ve Açmazları” paneli PraExport Kurucu Ortağı Ali Aygün, Ozon Türkiye Genel Müdürü Hazal Maraş, Logitrans CEO’su Sertalp Demirağ ve Shopiverse CEO’su Orxan İsayev’in katılımıyla gerçekleşecek.

Patronların E-Ticaret Stratejileri

Ardından moderatörlüğünü VIA Consulting Kurucusu Dr. Kemal Bayar’ın üstelendiği “Patronların E-Ticaret Stratejileri” konulu panel Avva Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Atik, Motor Aşin CEO’su Saim Aşçı, Schafer Yönetim Kurulu Üyesi Murat Aslan, Aras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın ve Çift Geyik Karaca Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Güneş ile sektöre ışık tutacak.

Kamunun yöneticileri bir araya gelecek!

WORLD ECOMMERCE FORUM’da, İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erkam Tüzgen’in moderatörlüğünü yürüttüğü “Kamunun Fonlara Destekleri” başlığı da masaya yatırılıyor. Panelde; İda Capital Yönetici Ortağı Cem Baytok, Kalkınma Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş Genel Müdür & Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Elif Altuğ, CFA, BEBKA Genel Sekreteri Zeki Durak ve TÜBİTAK-TEYDEB Girişim Sermayesi Destekleme Grubu Bilimsel Programlar Başuzmanı Sinan Özer bir araya gelecek.

Kamunun E-Ticaret Perspektifi

Bir başka panelde Akademisyen Prof. Dr. İbrahim Kırcova’nın moderatörlüğünü üstlendiği “Kamunun E-Ticaret Perspektifi” kamunun yöneticilerini bir araya getirecek. İç Ticaret Genel Müdürlüğü E-ticaret Daire Başkanı Mehmet Kayış, TOBB Türkiye YAZILIM Meclis Başkanı Ertan Barut, T.C. Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü Muafiyet Daire Başkanı Filiz Karademir ve E-TİS (E-Ticaret İşveren Sendikası) Kurucu & Genel Başkan Erdem Yanık önemli bilgiler verecek.

Türkiye’de E-Ticaret Fmcg Trendleri ve Tüketim Alışkanlıkları

WORLD ECOMMERCE FORUMDA “Türkiye’de E-Ticaret Fmcg Trendleri ve Tüketim Alışkanlıkları” da konuşulacak. Moderatörlüğünü ToptanTR CEO’su Sezgin Şener’in üstlendiği panelde Coca Cola E-Ticaret Direktörü Cansu Sever, Nielsen Türkiye Genel Müdürü Afrika & Orta Doğu Analitik Başkan Yardımcısı Didem Şekerel Erdoğan, Duracell Türkiye, İsrail, Kafkaslar Genel Müdürü Kerem Sinanoğlu ve Procter & Gamble (P&G) Yönetim Kurulu Üyesi & Kafkaslar ve Orta Asya Dijital Ticaret ve Kişisel Bakım Ticari Operasyonlar Başkan Yardımcısı Burak Akkiriş yer alacak.

Moderatörlüğünü Finansal Eksen PE & VC Direktörü & Genel Ortağı Kıvılcım Çaylı’nın üstelendiği “KİTLE FONLAMAYI ANLAMAK” konulu panelde; Fonkolay CEO’su Dr. Yavuz Selim Sılay, Fongogo Kurucusu Ali Çebi, Fonangels Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Kuş ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdullah Güç konu hakkında deneyimlerini paylaşacak.

E-Ticaretçilerin Amerika’yı Keşfi

Paneller arasında “E-Ticaretçilerin Amerika’yı Keşfi” de değerlendirilecek.

Moderatörlüğünü Ortak Akıl Yönetim Danışmanlık Yönetim ve Yatırım Danışmanı Dr. Yılmaz Sönmez’in yürüttüğü panelde ise; Koleksiyon Yönetim Kurulu Başkanı Doruk Malhan, Rimas Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Aykurt, TABA Başkanı Süleyman Şanlı, Park Palet Kurucu Ortağı Alp Çiçekdağı, Clemta Kurucu Ortak & CFO’su R. Okan Şencan ve Daimon Logistics USA Georgia Atlanta Temsilcisi Serhat Özışık konu hakkında değerlendirmelerde bulunacak.

E-Ticarete Rekabet Kurallarının Uygulanması, Rekabet Hukukuna Sektörel Bakış

Bir başka panelde Gülsüm Çakmak moderatörlüğünde gerçekleşen “E-Ticarete Rekabet Kurallarının Uygulanması, Rekabet Hukukuna Sektörel Bakış” başlığı konuşulacak. Hepsiburada Grup Direktörü Mazhar Özsoy, Penti E-Ticaret Direktörü Mehmet Türkel, aZall.com CEO’su Emre Demir ve ELİDER Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Darbay bilgiler verecek.

E-Ticarette Hız Kavramı

Öte yandan WORLD ECOMMERCE FORUM’da global ölçekteki markalar da Türk firmalarla bir araya gelirken, yatırım ve fonlar da girişimcilerle yaptıkları toplantılarda sinerji oluşturuyor.

İkinci günün son panelinden ise Moderatörlüğünü E-Star Global (Yıldız Holding) Genel Müdürü Sadem Pehlivan’ın üstelendiği “E-Ticarette Hız Kavramı (Quıck Commerce)” masaya yatırılacak. A101 E-Market Genel Müdürü Şervan Adar Avşar, Desnet CEO’su Ömer Ekinci, OTO Bölge Direktörü Uğur Eroğlu, Onur Karaaslan ve Ticimax CEO’su Cenk Çiğdemli konu hakkında bilgi ve birikimlerini katılımcılarla paylaşacak.

Days
Hours
Minutes
Seconds

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

worldef istanbul 2024
Haberler

WORLDEF ISTANBUL 2024 sona erdi!

WORLDEF ISTANBUL 2024, İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı’nda 3 gün boyunca global e-ticaret ekosistemini ağırladı. Etkinlikte 20 binden fazla ziyaretçi yer aldı.

Days
Hours
Minutes
Seconds