worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

TOBB Türkiye E-Ticaret Meclisi Başkanı Ozan Acar, güven tazeledi

e-ticaret meclisi

TOBB Türkiye E-Ticaret Meclisi Toplantısı; Meclisten sorumlu TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Öztürk başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi.​​ Toplantıda konuşan Öztürk, sektörün problemlerinin doğru yansıtılması ve çözüm yollarının bulunmasında Meclis Başkanlık Divanının öncülüğünün Meclisler için çok önemli olduğunu söyledi.

Yeniden TOBB E-Ticaret Meclisi Başkanı oldu

Toplantıda yapılan seçimde, TOBB Türkiye E-Ticaret Meclisi Başkanlığında yeniden Trendyol İcra Kurulu Üyesi Ozan Acar seçildi. Yemeksepeti Kamu Politikaları ve Kamu İlişkileri Direktörü Senem Yavaş ise başkan yardımcılığına seçildi.

Ozan Acar kimdir?

Ozan Acar; Bilkent Üniversitesi’nden iktisat lisans ve yüksek lisans, Harvard Üniversitesi Uluslararası Kalkınma Yüksek Lisans dereceleri aldı. Eylül 2020 tarihinden bu yana TOBB Türkiye E-Ticaret Meclis Başkanlığını görevini yürütüyor. Aynı zamanda Trendyol İcra Kurulu Üyesidir. Trendyol’a katılmadan önce Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkanlığı görevinde bulundu.

Profesyonel hayatının önemli bölümünde özel sektör merkezli kalkınma politikaları üzerine çalıştı. TOBB’dan önce Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’nda Rekabet Gücü Programı Direktörü olarak görev aldı. Dünyanın önde gelen düşünce kuruluşlarında ve Dünya Bankası’nda profesyonel deneyimi bulunuyor.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

ticari mesaj
Haberler

İstenmeyen ticari mesajlara 398 milyon lira ceza

Ticaret Bakanlığı, istenmeyen ticari mesajlara 398 milyon lira ceza kesti. Bakanlığa 2015-2023 yılları arasında 866 bin şikayet yapıldı. Ticaret Bakanlığı 2023 Yılı Faaliyet Raporundan derlemeye