Paylaş

Shopify’da Paratika ile ödeme dönemi

[rt_reading_time postfix="Dakika" postfix_singular="Dakika"]
Paratika
Payten’in geliştirdiği Paratika ödeme altyapısı e-ticaret platformu Shopify’daki işletmelerin kullanımına sunuldu.

Payten’in geliştirdiği Paratika ödeme altyapısı, bugüne kadar yaklaşık 590 milyar dolarlık alışveriş hacmine aracılık eden, dünyanın en çok kullanılan popüler e-ticaret platformlarından Shopify’daki işletmelerin kullanımına sunuldu. Paratika’nın Sanal POS altyapısını tercih eden Shopify kullanıcıları, tüm bankaların kart programlarından ödeme alabiliyor.

Shopify kullanıcılarının ödemelerini güvenle tamamlamasını sağlıyor

Son finansal rakamlara göre toplam 1,4 milyar dolarlık gelire ulaşan ve bugüne kadar bünyesinde yaklaşık 590 milyar dolarlık satış gerçekleştirilen, dünyanın 175 ülkesinden milyonlarca işletmenin online satış yaptığı e-ticaret platformu Shopify; Paratika’nın hızlı, pratik ve güvenli Sanal POS altyapısını tercih etti. Paratika ile yapılan iş birliği sonucunda Shopify kullanıcıları için mobil ödeme süreçleri daha da hızlanırken tüm bankaların kart programlarından ödeme alınabiliyor. Paratika’nın T.C. Merkez Bankası lisanslı ve PCI DSS ve SSL sertifikalı ödeme altyapısı sayesinde işlem güvenliği için entegre edilmiş anti-fraud çözümleri kullanılarak, Shopify kullanıcılarının mobil ödemelerini güvenle ve pürüzsüz bir şekilde tamamlayabilmesi de sağlanıyor.

Bankalarla tek tek anlaşma yapmak zorunda kalmadan tek tıkla ödeme

Avrupa’nın yazılım devlerinden Asseco South Eastern Europe (ASEE) grup şirketi olan ve Türkiye’de ilk banka bağımsız online ödeme altyapısını geliştiren Payten’in 23 yılı aşan deneyimi ile geliştirilen Paratika ödeme altyapısı, PCI-DSS ve 3D Secure uyumlu olarak çalışıyor. Paratika iade (chargeback) risklerini minimize etmek için yapay zekâ ve makine öğrenimi destekli ASEE InACT Antifraud Hub koruması ile global kara listelerden kontrollerini anlık yapıyor. Bankalarla tek tek finansal anlaşma yapmakla uğraşmadan uygun komisyon oranlarıyla Paratika çözümünü kullanan firmalar; tek tıkla ödeme, tekrarlayan ödeme, linkle ödeme ve mobil cüzdanlar yoluyla da ödeme alabiliyor. Ayrıca Paratika’nın işlemlerin gözetimini sağlayan özel dolandırıcılıkla mücadele ekibi verileri sürekli izleyerek firmalara 7/24 destek sağlıyor.

‘Küresel ve yerel iş birliklerimize devam edeceğiz’

Shopify ile yaptıkları iş birliği hakkında açıklamada bulunan Payten Türkiye Ülke Lideri ve Paratika CEO’su Burak Kutlu, “Günümüzde en çok kullanılan popüler e-ticaret programları arasında yer alan Shopify ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliğinde amacımız; Türkiye’de bu platformu kullanan herkese ödemelerini güvenle yapabilecekleri ve birçok avantajdan faydalanabilecekleri bir ödeme altyapısı sunmaktı. Shopify ekipleri ile koordineli çalışarak kullanıcıların ödeme süreçlerinde tüm ihtiyaçlarına cevap veren bir ödeme altyapısını hayata geçirdik. Shopify platformunu kullanarak teknik bilgilere gerek olmadan tam fonksiyonlu e-ticaret mağazasını kolay bir şekilde kuran kullanıcılar, Türkçe dil desteği de olan Paratika Sanal POS altyapısını kullanarak artık müşterilerine yüzde 99,98’e varan başarılı işlem oranıyla pürüzsüz bir ödeme deneyimi yaşayabilecek. Ödemeler sektöründe Türkiye’de 23 yıllık tecrübemiz ve profesyonel hizmet yaklaşımımız ile geliştirdiğimiz kapsamlı ödeme sistemi çözümlerimizden Türkiye’deki herkesin faydalanmasını sağlamak amacıyla küresel ve yerel iş birliklerimize devam edeceğiz.” dedi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara