Paylaş

FedEx, KOBİ’leri e-ticarete yakınlaştıracak bir program başlatıyor

< 1 Dakika
Amerika Memphis merkezli kargo şirketi FedEx, geçtiğimiz günlerde KOBİ sahiplerinin e-ticaret faaliyetlerini genişletmelerini sağlayan bir program başlatıyor.
FedEx

Program, kâr amacı gütmeyen Accion Opportunity Fund (AOF) ile entegrasyonlu bir şekilde oluşturuldu. “E-Ticaret Öğrenim Laboratuvarı” adındaki bu program, pandemiden etkilenen küçük işletmeleri, kadınları ve girişimcileri amaçlıyor.

“Yeni programımız sayesinde KOBİ’ler yeniden ayağa kalkacak”

FedEx Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Brie Carere, “Pandemi, KOBİ’leri, özellikle kadınları ve girişimcileri olumsuz etkiledi. AOF ile yaptığımız bu işbirliği sayesinde küçük işletmelerin yeniden ayağa kalkmasını sağlayacağız. E-ticaretin büyüyen hacmi ile bu programımız daha çok önem kazanacak.” ifadelerini kullandı.

Araştırmalara göre, ABD’li tüketiciler 2020 yılında e-ticaret kanalları üzerinden 861,12 milyar dolar harcadı. Bu rakam, 2019 yılına kıyasla yüzde 44 oranında arttı.

FedEx’in programı 5 ay sürecek

Şirket tarafından yapılan açıklamada, programda, e-ticaret uzmanları aracılığı ile birebir koçluk sağlanacağı ifade edildi. Programa katılanlar, sadece sanal mağazalarını kurma ve sürdürme konularında değil, aynı zamanda pazarlama, promosyonlar, müşteri hizmetleri, sipariş yönetimi gibi konularında da destek alacak.

Programa katılanlar, 2 bin dolarlık hibenin haricinde ve online eğitim merkezi erişimine de sahip olacak. Program, KOBİ işletmeleri ile geçen yıl yüzde 33 oranında büyüyen e-ticaret pazarı arasında bağlantı kurmayı hedefliyor. FedEx, bu program aracılığıyla küçük işletmeleri büyüyen e-ticaret pazarına ulaştırmak için uzmanlar ve kaynaklarla buluşturacak. Yeni program, 5 ay sürecek ve eylül ayında başlayacak.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara