EasyCep, Katar’da online platformunu kullanıma açtı

EasyCep
Türkiye’de yenilenmiş telefon pazarında faaliyet gösteren EasyCep, globale açıldığını duyurdu. Yurt dışı açılımına Katar’da başlayan şirketin, tüketicilerin telefon, tablet ve akıllı saatlerini satabildiği platformunu devreye aldığı açıklandı.

EasyCep‘in, büyümesini sürdürerek bölgesel oyuncu olma hedefiyle yurtdışına açıldığı aktarıldı. İlk olarak Katar’da faaliyet göstermeye başlayan şirketin, ülkede yerleşik üç perakende devi ile anlaştığı belirtildi. Şirketin, Katarlı tüketicileri yenilenmiş telefonların avantajlarıyla buluşturmayı ve ilerleyen dönemde bölgedeki açılımını, operasyonuna yeni pazarları ekleyerek sürdürmeyi amaçladığı aktarıldı.

EasyCep, Katar’da online platformunu devreye aldı

EasyCep, Katar’da ilk etapta tüketicilerin telefon, tablet ve akıllı saatlerini satabildiği online platformunu devreye aldığını belirtilerek, şirketin, ilerleyen dönemde, ödeme fırsatları ve garanti hizmetiyle, tüketicileri yenilenmiş ürünlerle buluşturacağı aktarıldı.

Katar’daki faaliyetine tüketicilerin eski telefonlarını alarak başlayan şirket, devreye aldığı platformun yanı sıra, bölgedeki perakende markalarıyla iş birliğine giderek, ülkedeki yenilenmiş tüketici elektroniği sektörüne profesyonel bir boyut kazandırma hedefi olduğunu ifade etti.

Katar’da faaliyet gösteren telekom operatörü Ooreddeoo’nun 21 mağazasında hizmet verecek olan şirketin, elektronik cihaz ve teknik servis tedarikçisi Starlink’le de iş birliği yaptığı söylendi. Bunun yanı sıra Katar dahil 10 ülkede faaliyet gösteren, hipermarket zincir markalarından Lulu Hipermarket’in de şirketin Katar operasyonunda yer alacağı belirtildi.

Küresel oyuncu olmak hedefleniyor

Yakın coğrafyadaki fırsatları değerlendirmeye devam edeceklerini vurgulayan EasyCep Kurucu Ortağı ve CEO’su Mehmet Akif Özdemir, Türkiye’nin yenilenmiş telefonun avantajlarını ve EasyCep’in şeffaf, güvenilir ve kapsamlı hizmetlerini sevdiğini ifade ederek, tüketicilere sağladıkları hizmetlerini, yakın coğrafyamızla başlayarak globale taşıdıklarını ifade etti.

Özdemir, “Küresel oyuncu olma hedefiyle yurtdışı operasyonlarımıza Katar’dan başladık. Yakın zamanda başka ülkeleri de EasyCep’in yenilenmiş cihaz uzmanlığı ile tanıştırmayı ve pazarımızı genişletmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

Tüketici tercihleri sürdürülebilirlik temelinde şekillendirilecek

EasyCep‘in, yenilenmiş elektronik ürünler sunarak ve yeni ürünler üretmek yerine mevcut ürünleri kullanımda tutarak tüketici tercihlerini sürdürülebilirlik temelinde yeniden şekillendirmeyi hedeflediği belirtildi. Yenilenmiş elektronik cihaz kullanımı sayesinde yeni üretimden kaynaklı karbon salınımının engellendiği ve ekonomik olarak da kazanım elde edildiği söylendi.

Bu bilinçli tüketim yaklaşımını yaygınlaştırmayı amaçlayan şirketin, sektörün ilk Çevresel, Sosyal Ve Yönetişim Raporu’nu yayımladığı hatırlatılarak, sürdürülebilirlik yaklaşımını uluslararası standartlarda kamuoyuyla şeffaf biçimde paylaştığı belirtildi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Sitede Ara
Open chat
WORLDEF WhatsApp hattına hoş geldiniz; size hangi konuda yardımcı olabiliriz?