Bosforas 2.7 milyon TL yatırım aldı

Bosforas
İTO Perakende Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi Yavuz Altun, Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nin Bosforas isimli girişimine 22,5 milyon TL değerleme üzerinden 2.7 milyon TL’lik yatırım yaptı.

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) girişimciliği desteklemek amacıyla kurduğu, yönetiminin önemli bir bölümünü ise İTO Meclis Üyeleri’nin oluşturduğu BTM’den Bosforas‘a yatırım yapıldığı açıklandı. Bosforas, İTO’nun girişimciliği desteklemek amacıyla kurduğu BTM girişimleri arasında yer alıyor.

22,5 milyon lira değerleme üzerinden 2,7 milyon liralık yatırım

BTM Yönetim Kurulu üyeleri arasında yer alan İTO Perakende Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi Yavuz Altun’un, Bosforas girişimine 22,5 milyon lira değerleme üzerinden 2,7 milyon liralık yatırım yaptığı belirtildi. Platformun, bu yatırımdan elde ettiği gelirle, globaldeki varlığını ve bilinirliğini artırmayı hedeflediği söylendi.

Platforma yapılan bu yatırım ile birlikte BTM girişimlerine bu yıl içinde yapılan yatırım değerlemesinin tutarının 1 milyar 66 milyon 278 bin TL’ye ulaştığı aktarıldı. BTM girişimlerine BTM’nin kurulduğu günden bu yana 5 milyar 268 milyon 730 bin TL değerleme üzerinden yatırım yapıldığı ifade edildi.

Bosforas hakkında

Bosforas lojistik ve teknoloji destekli çözümleri ile B2B ticareti kolaylaştırmak ve geliştirmek amacıyla Türkiye ve çeşitli ülkelerde hizmet veren bir B2B e-ticaret platformu olarak faaliyet gösteriyor. Platform, üretici, dağıtıcı ve toptancıların, ürünlerini dijital pazarlama ve yeni nesil iletişim araçları ile daha geniş kitlelere ve coğrafi alanlara ulaştırıyor.

Bosforas, sunduğu özelleştirilmiş lojistik ve finansal çözümlerle KOBİ’lerin toptan ürün ve hizmetlere tek noktadan ulaşmasını sağlıyor. Platform içerisinde gıda, kişisel bakım, temizlik, ofis malzemeleri ve kuaför araç gereçleri gibi çeşitli kategorilerde ürün satışı gerçekleştiriliyor.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Sitede Ara
Open chat
WORLDEF WhatsApp hattına hoş geldiniz; size hangi konuda yardımcı olabiliriz?