Paylaş

Biletinial, 2022’de 23 milyon e-bilet sattı

2 Dakika
Biletinial
Tiyatro, sinema, opera, bale, konser ve spor izleyicileri 2022’de Biletinial’dan 23 milyon bilet satın aldı.

Tiyatro, sinema, opera, bale, konser ve spor etkinliklerinin biletleme platformu Biletinial, 2022 yılında toplamda 23 milyon bilet satışı gerçekleştirdiğini açıkladı. Türkiye izleyicisinin etkinlik tercihinde sinema, 36 milyon izleyici ile ilk sırada yer aldı. Sinema kategorisini, 2 milyondan fazla bilet satışıyla müzik ve tiyatro kategorileri takip etti. Pandeminin etkisi altında geçen 2021’de toplamda 6 milyon bilet satışı gerçekleştirilmişti.

Pandemi etkisini hep birlikte aştık

2022 yılında toplamda 23 milyon bilet satışına ulaşarak rekor bir büyümeye imza attıklarını belirten Biletinial CEO’su Ulaş Uslu, “Teknolojik altyapımız ve güçlü müşteri memnuniyeti deneyimimiz ile hem izleyicilere hem de partnerlerimize yüksek kaliteli hizmet sunduk. Öte yandan ön gördüğümüz gibi 2022 yılını rakiplerimizin çok üstünde biletleme sayısı ile kapadık. Öte yandan geçmiş yıllarda yaşanan pandeminin sektörümüzdeki etkisini hep birlikte aştık. Bunun sonucunda da kültür, sanat üreticilerini izleyiciler ile tekrar buluştuğunu gördük. Bu her iki durum da bizim için büyük mutluluk ve gurur sebebi” dedi.

E-bilet kategorisinde Türkiye’de ilk sırada

Biletinial, çevrimiçi biletlemede bir önceki yıla göre yüzde 250 büyüme elde etti. Bağımsız üçüncü parti verilerine göre şirket, Türkiye’nin en yüksek trafiğe sahip online biletleme platformu unvanının da sahibi oldu. Platformun internet sitesi 2022’de aylık 7,5 milyonun üzerinde tekil ziyaretçiyi ağırladı.

Sinema ilk sırada yer aldı

Türkiye izleyicisinin genel tercihleri arasında tüm etkinlik türleri içinde sinema, ilk sırayı aldı. Sinema salonları, 2022 yılında 36 milyon izleyiciyi ağırlarken, bu alandaki her iki biletten biri ise Biletinial tarafından kesildi. Şirket, sinemanın ardından tiyatro ve müzik kategorilerinde de önemli bir büyümeye imza atarak 2 milyondan fazla bilet satışı gerçekleştirdi.

Biletinial’ın bir misyonu da Türkiye’nin kültür haritasını oluşturmak

Biletinial’ın Türkiye’nin en yüksek sayıda biletleme yapan platformu olarak kültür, sanat alanının veri madenine sahip şirketi olarak, 2023 yılı itibari ile bu alandaki çalışmalarını düzenli olarak kamuoyu ile paylaşacağını belirten Uslu, “Türkiye’nin kültür haritasının çıkarılmasını Biletinial’ın misyonunun bir parçası olarak görüyoruz. Bu doğrultuda sahip olduğumuz bilgi birikimi ile bu alanda yapılacak yatırımlara destek sağlayacağız” dedi.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Sitede Ara