Paylaş

Amazon, Hindistan’da özel hava kargo hizmeti başlattı

< 1 Dakika
Hindistan
Amazon, Hindistan’da artan satışlarının etkisi ile teslimat operasyonlarını hızlandırmak ve genişletmek için Amazon Air’ı kullanıma sunacağını açıkladı.

Amazon, Hindistan’da e-ticaret satışlarında artışı yakalamasının ardından operasyonlarını iyileştirmek adına yatırımlarını sürdürüyor. Şirket, önemli pazarlarından biri olan Hint pazarında teslimatları genişletmek ve hızlandırmak amacıyla özel bir hava kargo hizmeti olan Amazon Air’i başlattı. Amazon Air’ın hizmete almasında, şirketin Hint pazarında hızla büyüyen e-ticaret satışlarının etkili olduğu belirtildi.

Teslimat sürelerini azaltacak

Amazon Global Air Başkan Yardımcısı Sarah Rhoads, yatırımın büyüklüğünü belirtmeden, şirketin Hindistan’daki kargo taşıyıcısı Quikjet’e, Amazon için Hindistan’ın dört büyük şehrinde paketleri taşımak için yatırım yaptığını açıkladı.

Rhoads, özel bir kargo hizmeti kullanmaya geçişin, şirkete maliyetler ve uçuş programları üzerinde daha sıkı kontrol sağlarken, daha geniş bir ürün yelpazesinde teslimat sürelerini azaltacağını söyledi.

Rhoads, “Özel bir ağ kullandığımızda maliyet konusunda daha fazla şeffaflığa sahibiz, müzakereleri kontrol ediyoruz ve varlıkları en verimli şekilde kullandığımızdan emin olmak için programı yönlendiriyoruz” dedi.

Gönderilerin çoğunu iki gün veya daha kısa sürede teslim etmek istedikleri ve Amazon Air’ın bunu mümkün kıldığı açıklandı.

Amazon Air kullanılan üçüncü pazar Hindistan

Şirketin Hindistanda Amazon Air’i kullanıma başlayacağını açıklaması ile ülke, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’dan sonra üçüncü pazar oldu. 2016 yılında ABD’de hizmet vermeye başlayan Amazon Air’ın dünya çapında 70’ten fazla noktaya uçan 110’dan fazla jetten oluşan bir ağ işlettiği belirtildi.

Avrupa’nın ASL Aviation birimi olan Bengaluru merkezli bir nakliye şirketi olan Quikjet’in ise halihazırda şirket için bir uçak işlettiği ve Amazon’un bölgedeki yatırımlarını artırması ile  Mumbai, Delhi, Bengaluru ve Haydarabad gibi şehirlerde de seferlerine başlayacağı bilgisi paylaşıldı.

Amazon Global Air Başkan Yardımcısı Sarah Rhoads, bölgede Walmart’ın sahibi olduğu Flipkart ile rekabet eden Amazon’un, filosunu iki uçağının başarısına dayalı olarak genişleteceğini belirtti.

Nakliye için kendi kara teslim hizmetlerini kullanan Amazon’un Hindistan’ın en büyük hava kargo taşıyıcılarından biri olan Deutsche Post DHL Group ve Blue Dart Express ile de ortaklık yaptığı bilgisi aktarıldı.

Paylaş
Mukaddes Oduncular
Mukaddes Oduncular
İçerik Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara