worldef-banner 2024 istanbul
Ara
Close this search box.

About You ücretsiz teslimatı limitlendiriyor

lojistik

About You, çevrimiçi moda konusunda uzmanlaşmış bir platform olarak 28 Avrupa pazarında ve Suudi Arabistan’da faaliyet gösteriyor. Platformun 2014 yılında Almanya’da hizmet vermeye başlamasından beri ücretsiz gönderim seçeneği sunması ve bu konuda reklam yaparak öne çıkma stratejisini izliyordu. About You’nun, uzun süredir takip ettiği ücretsiz gönderim stratejisini sona erdirdiği açıklandı.

Maliyetleri düşürmek hedefleniyor

Şirket, yeni stratejisi ile ücretsiz gönderim seçeneğini limitlendirerek ücretsiz gönderim için bir minimum sipariş değeri sunma yöntemi ile şirket maliyetlerini düşürmeyi ve tüketici harcamalarını artırmayı amaçladığını aktardı.

Şirketin, lojistik maliyetlerini optimize etmeyi hedeflediği ve bu amaçla ücretsiz gönderim için minimum sipariş değeri ortaya koyduğu söylendi. Ancak ücretsiz gönderimin minimum sipariş değeriyle limitlenmesi konusunda bu değerin ne olduğu bilgisinin paylaşılmadığı söylendi.

About You minimum sipariş değeri uygulamasını test ediyor

Avrupa’da About You’nun ücretsiz gönderim seçeneğini limitlendirmesi üzerine yapılan bir araştırmada,  minimum sipariş değerinin ne olduğu açıklandı. Araştırmanın sonuçlarında 24,90 Euro’nun altındaysa Fransız müşterilerin 3,90 Euro’luk nakliye ücreti ödemesi gerektiğini ortaya çıkardıkları bilgisi yer aldı. Araştırmaya göre şirket, bu konsepti Belçika ve İrlanda’da da test ediyor.

Küresel düzeyde ekonomik belirsizlik nedeniyle, tüketicilerin indirimli ürünleri satın alma olasılığının daha yüksek olduğu ve bir siparişin ortalama değerinin geçen yıl yüzde altı düşüşle 55,3 Euro’ya gerilediği bilgisi paylaşıldı. Ancak öte yandan, bir müşterinin About You platformundan ortalama sipariş sayısının yılda üçe yükseldiği de belirtildi.

Zalando ve H&M de sınırlı ücretsiz teslimat seçeneği sunuyor

Avrupa’da About You’nun yanı sıra diğer çevrimiçi platformların da minimum sipariş değeri ile ücretsiz gönderimleri limitlendirme stratejisine geçiş yapmayı planladıkları söylendi.

Güncel olarak, Almanya ve Hollanda gibi ülkelerde kargonun tüketiciler için hala ücretsiz olduğu biliniyor. Bu yılın ilerleyen zamanları için Avrupa’da yer alan diğer platformların da tüm pazarlarında bir minimum sipariş değeri getirmek istediği açıklandı. Zalando ve H&M gibi benzer platformların, ücretsiz teslimatlarını şimdiden sınırladığı aktarıldı.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editor Seçimleri

İlginizi Çekebilecek Haberler

shipentegra
Markalar

ShipEntegra’ya “yurt dışı lojistik entegrasyon” ödülü

Şikayetvar tarafından bu yıl 9.’su düzenlenen “A.C.E. Awards (Achievement in Customer Excellence)” Ödülleri kapsamında, sınır ötesi e-ticaret lojistiği markası ShipEntegra, “Yurt Dışı Lojistik Entegrasyon” kategorisinde