Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

E-ticaret platformu Tul, 800 milyon dolar değere ulaştı

Kolombiya merkezli e-ticaret platformu Tul, 8VC liderliğinde gerçekleştirilen yatırım turunda 181 milyon dolar yatırım aldı.
e-ticaret

İnşaat malzemeleri odaklı e-ticaret platformu Tul, 8VC liderliğindeki yatırım turunda 181 milyon dolar yatırım alarak 800 milyon dolar değerlemeye ulaştı. 8VC liderliğinde gerçekleştirilen yatırım turuna, Avenir Growth Capital, Coatue, Tiger Global ve SoftBank Latin America Fund gibi şirketler katıldı. Son yatırım turunun ardından şirket 800 milyon dolar değerlemeye ulaştı.

Girişimin CEO’su ve kurucu ortağı Enrique Villamarin, sermayenin Brezilya gibi yeni pazarlardaki genişlemeyi finanse edeceğini belirterek, Tul’un 2022’nin sonuna kadar 450 milyon dolarlık bir gelir oranına ulaşmayı beklediğini söyledi.

“E-ticaret, inşaat sektörünü dijitalleştiriyor”

Yatırım turunun önemli aktörlerinden olan Avenir’in ortaklarından Jamie Reynolds ise, “Yönetilen e-ticaret pazarı, fintech ve diğer katma değerli hizmetler aracılığıyla inşaat sektörünü daha da dijital hale getiriyor. Bu sebeple Tul, sürekli büyüme için önemli bir konuma sahip.” ifadelerini kullandı.

2020 yılında faaliyetlerine başlayan girişim; Kolombiya, Ekvator ve Meksika’da faaliyet gösteriyor. Girişim, mağaza sahiplerinin malzeme satın almasına, finansman sunmasına, araçları kiralamasına, faturalar oluşturmasına ve siparişleri takip etmesine olanak tanıyor.

Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara