E-ticaret optimizasyonu girişimi Tradeswell, 15,5 milyon dolar yatırım aldı

E-ticaret optimizasyon girişimi Tradeswell, A Serisi fon şeklinde 15,5 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu.

Abone Ol

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Tradeswell, A Serisi fon şeklinde 15,5 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu.

Tradeswell, geçtiğimiz ekim ayında piyasaya sürüldü. Şirket, e-ticaret işletmelerinin pazarlama, perakende, envanter, lojistik, tahmin, yaşam boyu değer ve finans gibi alt bileşenlerine odaklanıyor. Platform, e-ticaret işletmelerinin sadece daha fazla tıklanma alması ya da satış yapması yerine net kâr marjlarını iyileştirmelerine olanak tanıyor. Platformun online reklam satın alma gibi bazı işlemleri tamamen otomatik hale getirmesi göze çarpıyor.

Amerika merkezli Tradeswell’in kurucu ortağı ve CEO’su Paul Palmieri, daha önce “Verizon Media” bünyesinde bulunan dijital reklam şirketi Millennial Media’yı yönetti. Palmieri, günümüzde e-ticaret pazarının Millennial’ı yönettiği dönemdeki online reklam pazarına benzediğini söylüyor. E-ticaret pazarının optimizasyonu ve otomasyonu konusunda daha fazlasına hazır olduğunu belirtiyor.

Tradeswell, neler başarabileceğini göstermek amacıyla Amazon Prime Day’de bir kişisel bakım markası ile yaptığı işi ön plana çıkarttı. Bu toplam satış, önceki Prime Day’e göre iki katına çıktı ve kâr yüzde 67 arttı.

“Tradeswell, markaların online satışlarındaki karmaşıklığı yönetiyor”

Girişim, şu ana kadar toplam 18,8 milyon dolar topladı. A Serisi fonlar, Tradeswell’in “seed round” sürecine de liderlik eden SignalFire tarafından yönetiliyor. Construct Capital, Allen & Company ve The Emerson Group da fona katkıda bulundu. Girişim sürecinin aşamalarından biri olan “seed round” sürecinde, girişim bir fikir olmaktan çıkarak, inşa edilmeye başlar. Bu aşamada girişimciler, üretime ve tüm süreçlere başlamak için kaynak yaratmaya odaklanır.

SignalFire kurucusu ve CEO’su Chris Farmer, yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz yıl e-ticaretin patlamasıyla birlikte Tradeswell, markaların online satışlardaki karmaşıklığı yönetmek için mükemmel bir konuma sahip. E-ticaret platformları ve pazaryerlerinin sayısı hızlı bir şekilde artarken, bu konum daha da büyük bir önem kazanıyor. Paul Palmieri ve ekibi, pazarlama ve lojistik alanlarında benzersiz bir deneyim karışımını bir araya getiriyor. Kârlı büyümeyi optimize etmek için piyasanın merkezinde yer alan bir komuta merkezi ile günümüzde yaşanan e-ticaret zorluklarını ve önümüzdeki yıllarda hızla gelişecek bir pazarı ele almak için veriler sağlıyorlar.” dedi.

Palmieri ise, yaptığı açıklamada, yeni fonun Tradeswell’in ürün geliştirme sürecine yatırım yapması için katkı sunacağını; bunun da daha fazla entegrasyon inşa etmek anlamına geleceğini söyledi. Palmiere, böylece daha fazla veri türünün esnek kullanılabilir hale geleceğini ve bunun da platformun “çok daha fazla gerçek zamanlı kararlar alabileceği” anlamına geldiğini söyledi.

“Tradeswell, tüketici alışkanlıklarının değişiminde kilit platform”

Platformun merkezi, ABD’nin Maryland eyaletine bağlı Baltimore kentinde bulunuyor. Şirket, geçtiğimiz sonbaharda halka açıldığında 100 müşteriye sahipti. Palmieri, bu sayının 150’yi geçtiğini söyledi. Palmieri, Covid-19 pandemisi sona erdiğinde e-ticaretteki tüketici alışkanlıkları değişiminin ortadan kalkmayacağını belirtiyor.

Palmieri’nin konuya ilişkin açıklaması şöyle; “Bazı tüketiciler muhtemelen geleneksel alışveriş alışkanlıklarına geri dönecek. Bazıları ise online kalmaya devam edecek. Ortada temel bir odak noktası olduğunu belirtmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Bu faktör ise yüksek kolaylık kavramıdır. Bu kavram, e-ticaret unsurlarına olan ilginin temelini oluşturmaya devam edecek. Buna verilecek en basit örneklerden biri Instacart olabilir.”

Palmieri, doğal olarak Tradeswell’i işletmelerin bu değişimde ilerlemelerine yardımcı olacak “kilit platform” olarak görüyor. E-ticaretin pandemi sürecinin de etkisiyle yükselişte olduğu bu günlerde, şirketler pandemi sonrası bile içinde bulundukları dijital dönüşüm sürecine ara vermeden devam edecek gibi görünüyor. Bu durum ise, Tradeswell gibi e-ticaret odaklı platformların başarı elde etmesinde büyük role sahip olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü