Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

E-posta pazarlama platformu MailChimp, e-ticaret entegrasyonu başlatıyor

MailChimp, ilk olarak sadece bir haber platformuydu. Şirket, zaman geçtikçe e-posta pazarlama hizmeti de vermeye başladı. Birçok e-ticaret sitesi ile entegrasyonu bulunan MailChimp, şimdi de KOBİ’lerin kendi online mağazalarını oluşturmalarına yardımcı oluyor.
e-posta pazarlama

E-ticaret entegrasyonu hizmetleri, e-posta pazarlama platformu MailChimp’in web siteleri ve ticaret planının bir parçası olacak. Hizmeti ücretsiz olarak kullanan üyeler, yüzde 2 işlem ücreti ödeyecek. MailChimp, ayda 10 dolar karşılığında marka oluşturacak. Aylık fiyatı 29 dolar olan “Plus” planından yararlanan kullanıcılar ise, sipariş başına yüzde 0.5 oranında komisyon ödeyecek.

Yeni planlar sayesinde kullanıcılar, bant genişliği konusunda kısıtlamalar olmayan siteler oluşturabilecek. Bu siteler, SEO ve Google Analytics ile entegrasyonlu bir şekilde çalışacak. Kullanıcılar, mağazalarda ürün kataloglarına erişebilecek; siparişlerini ve siparişlerden kesilen vergi ücretlerini takip edebilecekler. Randevu özelliği de MailChimp sistemi ile bağlantılı bir şekilde çalışacak.

Duyurulan yeni e-ticaret entegrasyonu hizmetleri, şu anda beta sürüm olarak faaliyet gösteriyor. ABD ve İngiltere’de bulunan bütün MailChimp müşterileri, 18 Mayıs’a kadar yeni hizmetlere ulaşacak. Randevu özelliği ise 28 Nisan’da aktif hale getirildi.

E-ticaret entegrasyonu özellikleri şirketi başka bir seviyeye taşıyacak

E-ticaret entegrasyonu özellikleri, e-posta pazarlama platformu MailChimp’in gelişimini açık bir şekilde gösteriyor. Şirket, müşterilerin yüzde 40’ının ticaret alanında olduğunu ve yerel ticaret desteği talep ettiklerini vurguluyor. Kullanıcıların yaklaşık yüzde 30’u mevcut özellikleri ve entegrasyonları kullanıyor. MailChimp, e-ticaret müşterilerinden gelen gelirin 1 yıl içinde yüzde 61 oranında arttığını açıkladı. Şirket, yeni bir pazara girmelerine rağmen mevcut ürünlerden ve müşterilerden kopmadıklarını belirtiyor.

MailChimp CEO’su ve kurucu ortağı Ben Chestnut, pazarlama stratejilerini değiştirmeyeceklerini; hedeflerinin hala en iyi e-posta pazarlaması hizmeti veren şirket olmak olduğunu ifade etti. Chesnut, müşterilerinin ve iş ortaklarının yeni özellikler talep ettiklerini; bu sebeple şirket bazında geliştiklerini söyledi. E-posta tasarlama sürecinde çalışmalarına devam ettiklerini belirten Chesnut, yeni e-posta şablonları konusunda da çalışmalarına devam ettiklerini kaydetti.

E-posta pazarlama platformu MailChimp nedir?

MailChimp, Amerika merkezli pazarlama otomasyon platformudur. 2001 yılında Ben Chestnut ve Mark Armstrong tarafından kurulmuştur. Temelde bir e-mail marketing yazılımıdır. Şirket, e-posta pazarlama hizmetleri sunuyor. MailChimp, şirketlerin kendi elektronik posta tasarımlarını oluşturarak, e-posta bültenleri hazırlamalarını sağlıyor. Platform üzerinden binlerce kullanıcıya e-posta pazarlaması yapılabilir.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!