Paylaş

Antalya’da dev e-ticaret buluşması: WORLDEF ANTALYA

worldef antalya
Uluslararası e-ticaret ve e-ihracat platformu WORLDEF öncülüğünde organize edilen global e-ticaret etkinliği WORLDEF ANTALYA, Antalya Belek’te başladı. Üç gün sürecek etkinliğe farklı ülkelerden çok sayıda e-ticaret markası katılıyor. WORLDEF Başkanı Ömer Nart, WORLDEF’in Türkiye’den çıkan global bir marka haline geldiğini belirterek, “Dünyanın dört bir yanından e-ticaret paydaşlarını Türk markalarıyla bir araya getiriyor ve önemli iş birliklerine ev sahipliği yapıyoruz.” dedi.

E-ticaret ekosistemini bir araya getiren bölgenin en büyük e-ticaret etkinliği WORLDEF ANTALYA, 23-24-25 Ekim 2023 tarihleri arasında Antalya Belek’teki Pine Beach Belek Hotel’de düzenleniyor. WORLDEF öncülüğünde, Aras Kargo ve ikas’ın ana sponsorluğu ve dünyanın ilk ve tek e-ticaret odaklı serbest bölgesi Dubai CommerCity’nin ana iş ortaklığı ile düzenlenen etkinlikte 10 ülkeden binden fazla katılımcı yer alıyor.

WORLDEF ANTALYA’nın açılış programı 23 Ekim Pazartesi günü saat 15:00’te yapıldı. Açılış törenine WORLDEF Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Nart, Aras Kargo Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Utku Ayyarkın, ikas İş Geliştirme Müdürü Umut Akgül, Dubai CommerCity Genel Koordinatörü Amna Lootah ve Dubai CommerCity’nin Genel Direktör Danışmanı Johnny Malek ile birlikte e-ticaret ve e-ihracat ekosisteminden önemli birçok isim katıldı. Programın başında Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı münasebetiyle İstiklâl Marşı okunarak, Atatürk, şehitler, gaziler ve İsrail saldırılarında hayatlarını kaybeden Gazzeliler anısına saygı duruşunda bulunuldu.

Ömer Nart: Global e-ticaret paydaşlarını Türk markalarla bir araya getiriyoruz

WORLDEF ANTALYA’nın açılış programında konuşan WORLDEF Başkanı Ömer Nart, WORLDEF’in Türkiye’den çıkan global bir marka haline geldiğini belirterek, “Dünyanın dört bir yanından e-ticaret paydaşlarını Türk markalarıyla bir araya getiriyor ve önemli iş birliklerine ev sahipliği yapıyoruz. Diğer yandan, WORLDEF E-Ticaret Vakfı ile e-ticaret odaklı eğitimler ve istihdam çalışmalarına öncülük ediyoruz. Global faaliyetlerimiz için de önemli bir referans olan WORLDEF E-Ticaret Vakfı’nı geliştirmenin gayreti içindeyiz.” dedi.

“WORLDEF DUBAI için de çalışmalarımız devam ediyor”

WORLDEF e-ticaret etkinliklerini globale taşıyacaklarını ifade eden Ömer Nart, dünyanın ilk ve tek e-ticaret serbest bölgesi olan ve 1 milyar dolarlık yatırımla 2019 yılında kurulan Dubai CommerCity’nin ana iş ortaklığına dikkat çekti. Nart, şöyle devam etti: “WORLDEF ANTALYA’da Dubai CommerCity’i detaylı tanıma fırsatı bulabilir, bölgede yeni oluşan fırsatları kendileriyle değerlendirebilirsiniz. 2024 yılında organize edeceğimiz WORLDEF DUBAI için de çalışmalarımız devam ediyor. Dubai CommerCity ile görüşme halindeyiz. Bu etkinliğin detaylarını kısa bir zaman içinde açıklayacağız.”

“Yenikapı’da çok büyük bir e-ticaret etkinliği gerçekleştireceğiz”

6-7-8 Haziran 2024’te tarihinde İstanbul Yenikapı’da düzenlenmesi planlanan “WORLDEF İSTANBUL 2024” için de kolları sıvadıklarını kaydeden Ömer Nart, “Yenikapı’da çok büyük bir e-ticaret etkinliği gerçekleştireceğiz. WORLDEF ISTANBUL’da bir üretici holü açarak, yurt dışından getireceğimiz satın almacılar ve pazaryeri satıcılarıyla e-ticaret odaklı üreticileri buluşturacağız.” diye konuştu.

Ömer Nart, konuşmasının ardından, ana iş ortaklığı sebebiyle Dubai CommerCity Genel Koordinatörü Amna Lootah’a hediye takdim etti.

Utku Ayyarkın: E-ihracat rakamları Türkiye’ye yakışmıyor

Aras Kargo Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Utku Ayyarkın ise, WORLDEF’in her geçen büyüdüğüne dikkat çekerek, Aras Kargo’nun Türkiye’de 40 yıllık bir geçmişi olduğunu anımsatarak, Aras Kargo’nun hizmetleri ve yeni kampanyaları hakkında bilgiler verdi. Ayyarkın, e-ticaret markalarının iade sorunlarına çözüm sunmak için 7/24 iade kabul edebilecekleri bir sistem geliştirdiklerini anlattı. “Bir e-ihracat gerçeği var. E-ihracat rakamları Türkiye’ye yakışmıyor.” diyen Utku Ayyarkın, e-ihracatı kolaylaştırmak ve geliştirmek için Azerbaycan’a büyük bir yatırım yaptıklarını da sözlerine ekledi.

Umut Akgül: Geleneksel ticareti başarmış firmalar e-ticarette daha başarılı oluyor

ikas İş Geliştirme Müdürü Umut Akgül ise, ikas olarak 2024 yılında Avrupa operasyonlarına ağırlık vereceklerini belirterek, “E-ticaret yapmak isteyenlere anlattığımız tek bir şey var; geleneksel ticareti başarmış firmalar e-ticarette daha başarılı oluyor. E-ticaretin temelinde ticareti bilmek yatıyor. Ekosistemin bütün hizmet sağlayıcıları markaların rolünü saha üst seviyelere taşıyabilir. Artık gerçek ticaretin e-ticarete dönüştüğünü hepimizin anlaması lazım.” ifadelerini kullandı.

Johnny Malek: E-ticaret markaları MENA’da fırsatları görmeli

Dubai CommerCity Genel Direktör Danışmanı Johnny Malek ise, Dubai CommerCity’nin dünyada e-ticaret odaklı tek serbest bölge olduğuna vurgu yaparak, kurumun hizmetlerini anlattı. Johnny Malek, “Dünyada tek e-ticaret serbest bölgesine küresel e-ticaret aktörlerini bekliyoruz. E-ticaret markaları MENA’da fırsatları görmeliler. Türkiye ile Dubai arasında güçlü ve büyüyen bir ilişki var. Bu ilişki ile birlikte e-ticaret iş birliklerini de geliştirmeliyiz.” sözlerini aktardı.

Bölgenin en büyük e-ticaret etkinliği

WORLDEF ANTALYA, bölgenin en büyük e-ticaret etkinliği olarak nitelendiriliyor. E-ticaret markaları, perakendeciler, üreticiler, satıcılar ve servis sağlayıcılar ile ekosistemin profesyonellerinin bir araya geldiği etkinlikte, dünyanın dört bir yanından sektör profesyonelleri paneller ve sunumlarda tecrübelerini paylaşıyor. On ülkeden katılımın olduğu e-ticaret etkinliğinde 100’ün üzerinde konuşmacı yer alıyor. İş birlikleri ve networking fırsatları barındıran etkinlikte, sektör profesyonelleri ve e-ticaretin ve e-ihracatın uzman isimleri katılımcılarla bilgi ve deneyimler paylaşıyor. Etkinlikte global e-ticaret markalarının ve yüksek hacimli global satıcıların yer alacağı belirtilerek, katılımcı markaların ürün ve hizmetlerini farklı ülkelerdeki pazarlara ulaştırma olanağı bulabileceği ifade edildi.

WORLDEF ANTALYA’da neler konuşulacak?

WORLDEF ANTALYA’da ana sahne ve T-Soft sahnesinde gerçekleşecek panellerde, e-ticaret, e-ihracat, lojistik, dijital pazarlama, yatırım, finans ve dijital perakendecilik ve sektöre dair güncel trendler ve yaklaşımlar masaya yatırılacak. Etkinlikte gerçekleşecek keynote sunumlar ve panellerde, ekosistemdeki trendler, uygulamalar ve yenilikler paylaşılacak.

Sponsorlar ve destekleyenler

Etkinliğin sponsorları destekçileri şunlar:

Ana sponsorlar:

 • Aras Kargo
 • ikas

Ana iş ortağı:

 • Dubai CommerCity.

Diamond sponsorlar:

 • Digital Exchange,
 • ShopiVerse,
 • Akan Yürekli,
 • ShipReady,
 • CDEK,
 • Flight Clup,
 • Roll Rockers,
 • Kargoist,
 • Sipay,
 • Packmore.

Platin sponsorlar:

 • Navlungo,
 • Beekod,
 • BusinessUp!,
 • UMT,
 • Geniuss,
 • Hepsiburada,
 • Trendyol,
 • Hepsijet,
 • Connexease,
 • Dinçer Lojistik.

Destekleyenler:

 • Elektronik Ticaret Derneği (ELİDER),
 • Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD),
 • E-Ticaret İşveren Sendikası (E-TİS),
 • Sglobe.co.

WORLDEF ANTALYA

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Sitede Ara
Open chat
WORLDEF WhatsApp hattına hoş geldiniz; size hangi konuda yardımcı olabiliriz?