E-ihracat: Tek tıkla tüm dünyaya açılmanın yolu

e-ihracat
E-ticaret tüm hızıyla büyümeye devam ederken, dünya genelinde enflasyon rakamlarında yaşanan artış ve döviz kurundaki dalgalanma, markaların e-ihracat hamlesinde bulunmasını zorunluluk haline getiriyor.

İçindekiler

e-ihracat

E-ihracat hakkındaki pek çok noktayı Worldef.net için değerlendiren Wessi CEO’su Göksel Aksu, e-ticarette yaşanan büyümenin e-ihracat tarafını daha da hareketlendirdiğini söyledi. Markaların e-ihracat sayesinde ürünlerini birçok ülkede tanıtma şansı yakaladıklarına işaret eden Aksu, ihracat süreçlerinin başında en çok dikkat edilmesi gereken konun hedef pazar seçimi olduğu görüşünde. 

“E-ihracata yaptığınız her bir yatırımın gelecekte kat ve kat artarak şirketinize dönecektir”

E-ihracatı her şeyden önce e-ticaretten veya normal ticaretten farklı olarak tüm dünyaya tek tıkla açılmanın bir yolu olarak gördüklerini Söyleyen Göksel Aksu, “İhracatta ürünlerinizin çağrılarını arttırarak en önemlisi, İngilizce kullanarak dünyadaki birçok ülkeye ürünlerin tanıtımını yapıp, daha yüksek kârla ürünler satmanızı sağlamakta. Ayrıca da e-ihracata yaptığınız her bir yatırımın gelecekte kat ve kat artarak şirketinize dönecektir” dedi.

“İnternete yaptığınız hiçbir iş (reklamlar gibi) hiçbir zaman boşa gitmeyecektir” diyen Aksu, “Buradaki yatırımlarla şirketinizin tanıtımınızı yapmakta cironuzu arttırmaktasınız. Elektronik ihracat bu yüzden şirketlerin gelecekteki en önemli hedeflerinden birisi olmalıdır” ifadelerini kullandı.

“İlk aşamada hedef pazar doğru seçilmeli”

Elektronik ihracat süreçlerini başlatmak isteyen girişimlere çeşitli tavsiyelerde de bulunan Aksu, “Girişimlerin her şeyden önce ilk olarak hedef pazarın doğru belirlenip, hedef ürünün o pazardaki pazar yağını görmelerini ve o pazar payına göre yatırım planlamaları yapmalarını öneririm. Hiçbir zaman her yerde tüm ürünleri satmak istiyorum gibi plana girmemeliler” sözlerini kaydetti.

Her yerde tüm ürünleri satarım demenin girişimleri zor durumda bırakacak sonuçlar doğurabileceğine işaret eden Aksu, şöyle devam etti:

“Bu şekilde yapıldığında hiçbir şekilde ne buna parasal olarak ne de emek olarak hakkını verebileceklerini düşünmüyorum. Her şeyden önce hedefledikleri pazarlarda nasıl yerleşebileceklerini araştırıp, o pazardaki en verimli satış ve reklam stratejilerini oluşturmalarını öneririm. Ekip kurarken de her zaman için en azından bir dil bilen ve uzun vadede onlarla çalışabilecek ekip arkadaşları bulmalarını öneririm.”

Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara