E-Cüzdan Endüstrisi 2021 Yılında Büyümeye Devam Ediyor

2020, e-wallet ya da e-cüzdan endüstrisi için dönüm noktası oldu. Bu büyüme 2021 yılında da devam edecek!
10 Şubat 2021

Abone Ol

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
10 Şubat 2021
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
2020, e-wallet ya da e-cüzdan endüstrisi için dönüm noktası oldu.

2020 yılı inanılmaz derecede öngörülemeyen bir yıldı. Pandemi, hayatın her alanını etkiledi. İş, eğlence ya da seyahat gibi her sektörde büyük hasara yol açtı. Pandemi öncesi yaşamın en çok dönüşen alanlarından biri finansal işlemlerdi. Covid-19’un öncesi mağazalarda ve işletmelerde nakit ödemeler yaygındı; ancak e-cüzdan da yaygınlaşıyordu.

Bununla birlikte, sosyal iletişimlerini sınırlamaya çalışan insanlar, 2020 yılında elektronik işlemleri daha çok tercih etti. Bu nedenle, 2020, e-wallet ya da e-cüzdan endüstrisi için dönüm noktası oldu. Bu büyüme 2021 yılında da devam edecek. İşte 2021 yılında öne çıkan e-cüzdanlar…

E-Cüzdan Şirketleri

  • Payoneer

Payoneer, kullanıcılarının uluslararası ödemeleri sorunsuz bir şekilde almasını sağlayan online ödeme hizmetidir. Özellikle farklı para birimlerinde ödeme alan serbest çalışanlar için yararlıdır. Bu nedenle 2021 yılında dikkat edilmesi gereken e-walletler arasında ilk sırada yer alıyor. Bu yıl, ekonomide meydana gelen değişiklikler sayesinde serbest ya da freelance çalışan sayısı artıyor. Bu çalışanlar müşteri tabanlarında artışa şahit olacakları için Payoneer ideal bir seçim olacaktır!

  • PayPal

PayPal, e-cüzdan sektörünün devlerinden biridir. Dünyanın yüzlerce ülkesindeki kullanıcıları ile Avrupa’nın en büyük e-wallet firmasıdır. Buna rağmen 2021 yılı, esas olarak gelişmiş işletme ve kredi seçenekleri sayesinde PayPal için işlerin daha da iyi olacağı bir yıl olacaktır. Kolaylığı ve kullanılabilirliği sayesinde PayPal, ticari hesaplar oluşturmayı tercih eden şirketlerin ilgi odağında. Benzer şekilde PayPal Kredisi de bu yıl büyük olasılıkla daha fazla rağbet görecek.

  • Zelle

Zelle, 2021 yılında Amerika Birleşik Devletleri pazarında fırtına estirmeye hazır! Bankacılık uygulaması, piyasadaki en iyi tasarlanmış uygulamalardan biridir. Kullanıcılar, telefonları ile birkaç tıklama ile arkadaşlarına ya da ailelerine para gönderebiliyor. Zelle, güvenlik açısından son derece güçlüdür. SSL veri şifrelemesinin yanı sıra kullanıcılarının kişisel verilerini ve finansal bilgilerini güvende tutmaya yardımcı olan birkaç başka özellik sunar.

  • Alipay

Alipay, Çin’de ve belki de dünyada dikkat çeken bir e-wallet! 2004 yılında kurulan şirket, son zamanlarda hızla genişledi ve 2021’de de büyümeye devam edecek. Halihazırda dünyanın en büyük e-cüzdanı, Çin’de yüzde 50’nin üzerinde pazar payına sahip ve büyümeye devam ediyor.

  • Google Pay, Samsung Pay, Apple Pay

Google Pay, Apple Pay ve Samsung Pay, e-cüzdan sektöründe benzersiz çözümlerdir. Her üç hizmet de banka kartlarını telefonda saklamaya ve parmak iziyle ödeme yapmaya olanak tanır. Son birkaç yılda bu alandaki teknolojik ilerleme hayret verici. 2021 e-cüzdan sektöründe daha neler getirecek, ekosistem merakla bekliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Menü