Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Dubai’de e-ticaretin merkezi: CommerCity

Dubai CommerCity, bölgedeki ilk e-ticaret serbest bölgesidir. E-ticaret işletmelerine son teknoloji altyapı ve gereksinimlerini karşılayacak e-ticaret çözümleri sunuyor.
Dubai'de e-ticaret

Dubai’de e-ticaret için uçtan uca çözümler sunan Dubai CommerCity, şirketlerin e-ticaret ile ilgili bütün gereksinimlerini karşılıyor. Bölgesindeki ilk e-ticaret serbest bölgesi olan Dubai CommerCity, e-ticaret işletmelerine son teknoloji altyapı ve gereksinimlerini karşılayacak e-ticaret çözümleri sunuyor. Markalarını bölgede genişletmek isteyen satıcılar, Dubai CommerCity ile bölgedeki e-ticaret işletmelerine, Orta Doğu, Afrika ve Güney Asya pazarlarına sorunsuz bir şekilde ulaşma imkanı elde edebiliyor.

Dubai’de e-ticaret büyüyor

Covid-19 salgını, dünyadaki çoğu sektör üzerindeki şiddetli etkisine rağmen, e-ticaret pazarının büyümesini hızlandırmada önemli bir faktör oldu. Tüketicilerin online alışveriş tercihi, özellikle gıda ve temel ihtiyaçlar için pandeminin ortaya çıkması ile beraber büyük bir artış gösterdi. Dubai de bu artıştan payını aldı. Ülkede online tüketicilerin sayısı giderek artarken, Dubai’de e-ticaret ekosisteminde büyüme dikkat çekiyor.

Orta Doğu, Afrika ve Güney Asya (MEASA) bölgesindeki e-ticaret pazar hacmi 2019 yılında 89,4 milyar dolar oldu. Bu rakamın 2022 yılında yüzde 18,4 oranında büyümesi bekleniyor. Online alışverişe yönelik artan talep, beraberinde tüketicilerin gereksinimlerini hızlı ve verimli bir şekilde karşılamak için lojistik sektörünü de buna uyum sağlamak zorunda bırakıyor.

Dubai CommerCity, depolama ve lojistik operasyonlarının merkezinde

Dünyanın önemli iş merkezlerinden biri olan Dubai, gelişmiş teknolojileri entegre eden lojistik altyapısı ile bu zorluğun üstesinden gelmeyi başardı. BAE’deki lojistik endüstrisi, pandemi sırasında operasyonel kalarak ve temel malzeme ve ekipman eksikliğini önleyerek ön plana çıkmayı başardı.

Depolama ve son kilometre teslimat hizmetleri, Dubai CommerCity’nin depolama ve lojistik operasyonlarının merkezinde yer alıyor. Freezone, stokların lojistiği, depolanması ve hareketi için tamamen hazır operasyonel bir merkez sunuyor. Özel bir lojistik küme ile Dubai’de e-ticaret işletmeleri, sipariş yönetim sistemleri, kolaylaştırılmış gümrükleme süreçleri ve gümrük antrepo tesisinden doğrudan tüketiciye teslimat hizmetleri dâhil olmak üzere uçtan uca depolama hizmetlerine erişebiliyor.

Dubai’nin konumu e-ticarette avantaj sağlıyor

Dubai’nin konumu ve çok modlu ulaşım altyapısı, bölgenin tedarik zincirini destekliyor. Dubai’nin bölgesel e-ticaret ve lojistik merkezi olarak konumunu oluşturmak için önemli bir faktör olarak hizmet ediyor. Dubai CommerCity, Dubai’de e-ticaret için stratejik bir konumda yer alıyor.

Dubai Uluslararası Havalimanı’na yakın bir bölgede yer almasından dolayı e-ticaret için avantaj sağlıyor. E-ticaret ekosisteminin büyümesi, geniş erişim alanı ve pazara nüfuz etmeyi kolaylaştırmak için stratejik konumlarda gelişmiş lojistik tesisler kurmadan mümkün olmazdı. Dubai CommerCity, e-ticaret işletmelerinin bölgede genişlemesini destekleyerek e-ticaret pazarının sürdürülebilir büyümesine katkıda bulunuyor.

Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara