Casper, Walmart’tan COO transfer etti

Walmart’ın e-ticaret bölümünün Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı Charles Liu, Casper’a Operasyon Müdürü (COO) olarak atandı.
18 Şubat 2021

Abone Ol

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
18 Şubat 2021
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Casper Başkanı ve Ticaret Direktörü Emilie Arel, esas işletme müdürü olarak devam edecek.

Charles Liu, daha önce Shopko, Ahold USA ve Walgreens şirketlerinde tedarik zinciri sorumlusu olarak görev yapmıştı. Liu, Casper’daki yeni görevinde; kaynak bulma, ürün mühendisliği, uyumluluk, kalite, tedarik planlama, üretim, lojistik ve müşteri deneyimi desteği gibi bütün tedarik zinciri işlevlerini yönetecek.

Casper Başkanı ve Ticaret Direktörü Emilie Arel, esas işletme müdürü olarak devam edecek. Şirket, ayrıca, Dara Williams’ı “personel ve çeşitlilik sorumlusu” olarak; George Poulios’u ise “perakende, emlak ve marka geliştirme başkan yardımcısı” olarak atadı.

Liu, Casper’da önemli görevler üstlenecek

Liu, tedarik zinciri yönetimi ve kurumsal operasyonlarda 20 yılı aşkın deneyimi sayesinde Casper’da önemli bir görev üstlenecek. Liu, son olarak, Walmart’ın e-ticaret bölümünde tedarik zincir başkan yardımcısı olarak görev yapmıştı. Bu görevinde Liu, tedarikçi ilişkileri, envanter, lojistik ve müşterilerle iletişim konularında ciddi destekler sağladı. Arkansas merkezli Walmart, 27 ülkede 58 afiş altında 11 bin 300’den fazla mağaza ve e-ticaret web siteleri işletiyor.

Casper kurucu ortağı ve CEO’su Philip Krim, “Casper’in liderliğini, temel değerlerimizi yansıtacak şekilde güçlendirmeye devam edeceğiz. Bu liderleri takımızda ağırlamaktan heyecan duyuyoruz.” dedi. Krim, şöyle devam etti; “Dara, Charles ve George, çeşitliliği ve kapsayıcılık konusunda şirketimize yeni vizyonlar katacak. Hem kültürümüze hem de iş operasyonlarımıza becerileri ve bilgi birikimleri ile adapte olacaklarını düşünüyorum.”

Casper CFO ve COO’su görevden ayrılmıştı

Birçok perakendeci gibi Casper da, Covid-19 kısıtlamalarına uyarak ilkbaharda fiziksel mağazalarını geçici olarak kapatmak zorunda kaldı. Bazı yönlerden fiziksel mağazalardan e-ticarete yönelmek, geleneksel perakendecilere kıyasla nispeten az sayıda mağaza işleten DTC (Direct-to-Cunsomer – Doğrudan Tüketiciye) markaları için daha kolay oluyor. Casper’ın birinci ve ikinci çeyreklerde net geliri sırasıyla; yüzde 26,4 ve yüzde 15,7 arttı.

Markanın eski CFO’su (Finans Direktörü) ve COO’su Greg Macfarlane, şirketin 78 çalışanını işten çıkarması ve Avrupa’daki operasyonlarını durduracağını duyurması sebebiyle görevden ayrılmıştı.

Casper, 2020 son çeyrekte gelirleri düştü

Casper, son çeyrekte arz konusunda sıkıntılar yaşadı. Bu da doğrudan tüketiciye ve perakende ortaklık kanallarında stok tükenmesine yol açtı. Gelirler yüzde 3,3 oranında düşerek, 123,5 milyon dolara geriledi. Casper’ın doğrudan tüketiciye geliri yüzde 11,4 oranında düşerken, perakende ortaklığı yüzde 28,3 arttı.

Casper, online müşterileri kazanmak için pazarlamaya ciddi miktarda yatırımlar yapıyor. Bu yatırımlar sonucu olarak uzun süredir kâr konusunda ciddi endişeler var. En son kasım ayında Nordstrom ortaklığıyla yatırım yapmaya devam ettiği perakende ortaklıkları üçüncü çeyrekte iyi performans gösterdi.

Apple, Giorgio Armani, Club Monaco, J. Crew ve Banana Republic gibi markalarda deneyimi olan Poulios’un atanması, Casper’ın Kuzey Amerika’da yaklaşık 200 mağaza açma hedefine yaklaşmasına da yardımcı olacak. Poulios, markanın gayrimenkulünü, mağaza gelişimini, perakende deneyimi ve operasyonlarını ve görsel mağazacılık ekiplerini yönetecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü