Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Carrefour, hızlı teslimat girişimi Cajoo’ya yatırım yapıyor

Carrefour Group, siparişleri 15 dakikadan kısa bir sürede teslim etmeyi vaat eden Fransız hızlı teslimat girişimi Cajoo’da azınlık hissesi alacak.
hızlı teslimat

Carrefour’un hızlı teslimat girişimi Cajoo’ya yatırımı, her geçen gün e-ticarette önemini arttıran hız faktörünü Fransa’da desteklemenin bir denemesi olacak. Hızlı teslimat girişimi Cajoo, Fransa genelinde 10 şehirde faaliyet gösteriyor ve 100 binden fazla kullanıcıya sahip.

Carrefour, bu yılın şubat ayında kurulan anında hızlı teslimat girişimi Cajoo’nun azınlık hissesini satın almak için özel görüşmelere başladığını duyurmuştu. Lansmandan sadece 5 ay sonra Cajoo, hizmet verdiği Fransa genelinde 10 şehirde 100 binden fazla kullanıcı sayısına ulaşmayı başardı. Girişim, 15 dakikadan kısa sürede yaklaşık 2 bin gıda ve gıda dışı ürünün teslimatını gerçekleştiriyor. Bunu; mağaza ağı, sipariş toplayıcı ve kurye ekipleri sayesinde sağlayabiliyor.

Carrefour, bu konseptin yabancısı değil

Carrefour, tahmin edilebileceği üzere gıda teslimatı sektörüne yabancı değil. Hipermarket zinciri, Fransa’nın büyük kasaba ve şehirlerinde bulunan hipermarket ve süpermarketlerinden eve teslim hizmetine 1994 yılında başlamıştı. Beş yıl sonra şirket, e-ticaret gıda yan kuruluşu Ooshop’u kurdu. Carrefour Drive ise, 2011 yılından beri yerinde teslimat hizmeti sunuyor.

2019 yılında ise Carrefour, müşterilerine Fransa, İspanya, İtalya ve Arjantin’de 30 dakikalık teslimat hizmeti sunmaya başlamıştı. Yatırım ve ortaklık, özellikle Cajoo’nun mağazalarındaki ikmal ve operasyon lojistiğine odaklanıyor. Finansman turu, Cajoo’nun Fransa ve Avrupa’daki gelişimini hızlandırmasına yardımcı olacak.

Pandemi, e-ticarette hızlı teslimatın önemini artırdı

Carrefour Group E-Ticaret Genel Müdürü Elodie Perthuisot, hızlı teslimatın, Covid-19 pandemisi sebebiyle ortaya çıkan karantinalar sırasında tüketicilerin alışkanlıklarında giderek daha fazla yer edinen temel bir pazar trendi olduğunu söyledi. Perthuisot, “Fransa’da eve teslimatta lider olan Carrefour, bu yeni trendi yakalayacak ve Cajoo ile bu yeni yüksek büyüme segmentinde değer yaratan tüm stratejik fırsatları keşfedecek.” ifadelerini kullandı.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
Sitede Ara