fbpx

Ecom Leaders Club, e-ticaret liderlerini bir araya getirdi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin

Global e-ihracat platformu WORLDEF bünyesinde İş Bankası ana iş ortaklığı ile kurulan Ecom Leaders Club, İngiltere’nin en büyük online pazaryerlerinden biri olan Fruugo ile Türkiye’deki e-ticaret perakendecilerini bir araya getirdi. Fruugo’nun CRO’su Håkan Thyr, Türkiye’nin e-ihracat için büyük bir potansiyele sahip olduğunu söyledi. Ecom Leaders Club’ta Türkiye’nin saygın ve prestijli kuruluşlarının e-ticaret yöneticileri yer alıyor. Platform, yıl içerisinde bu tür özel etkinliklerin yanı sıra e-ihracat yapan önemli firmaları Türk perakendecileri ile buluşturmayı hedefliyor.

Ecom Leaders Club’un faaliyetine başlaması dolayısıyla İstanbul Beşiktaş’taki Shangri La Bosphorus Hotel’de lansman programı düzenlendi. Etkinliğe; İngiltere merkezli global pazaryeri Fruugo’nun yöneticileri ile birlikte Hatemoğlu, İpekyol, Evyap, Wessi, Kiğıllı, Chakra ve E-Bebek gibi Türkiye’nin önde gelen perakende ve e-ticaret firmalarının e-ticaret yöneticileri katıldı. Ecom Laeders Club’un lansman etkinliğinde lojistik servisleri, global pazar fırsatları gibi e-ticaret yöneticilerini yakından ilgilendiren konular ele alındı.

Ömer Nart: E-ihracat farkındalığı için gelişmekte olan ülkelere odaklanıyoruz

WORLDEF Başkanı Ömer Nart: Türkiye ile birlikte özellikle gelişmekte olan ülkelere odaklanıyoruz

Programda konuşan WORLDEF Başkanı Ömer Nart, eğitim, danışmanlık ve etkinlik hizmetleri ile e-ihracat ekosistemine katkı sunduklarını anlattı. Nart, eğitim faaliyetleri ile online ve offline olarak sektöre uzman yetiştirmeyi amaçladıklarını belirtti. Anadolu’da düzenledikleri bölgesel e-ihracat konferansları ile de Türkiye’de e-ihracat fakındalığını artırmayı hedeflediklerini söyledi.

WORLDEF Başkanı, Türkiye ile birlikte özellikle gelişmekte olan ülkelere odaklandıklarını ve yurt dışında da e-ihracat konferansları organize ettiklerini kaydetti. Konuşmasında WORLDEF’in danışmanlık faaliyetlerine de değinen Nart, e-ihracat yapan veya yapmak isteyen firmalara rehberlik hizmeti verdiklerini ve işlerini kolaylaştırdıklarını vurguladı.

Thyr: WORLDEF ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz

Ecom Leaders Club, İngiltere’nin en büyük online pazaryerlerinden biri olan Fruugo ile Türkiye’deki e-ticaret perakendecilerini bir araya getirdi.

Fruugo CRO’su Håkan Thyr, programda sunum yaptı. Thyr, Fruugo’nun 40’tan fazla ülkede markaların ve perakendecilerin tüketicilere ulaşmasını sağlayan küresel bir pazaryeri olduğunu söyledi. Ayrıca, Fruugo’nun, ek ücret almadan çeviri, yerel ödeme metotları ve arama trafiği yatırımları yaparak global büyümenin karmaşıklığını ve riskini ortadan kaldırdığını ifade etti. Türkiye’nin e-ihracat için büyük bir potansiyele sahip olduğunu vurgulayan Fruugo CRO’su, kaliteli ürün açısından da zengin olan Türkiye’deki firmaların küresel bir kitleye ulaşması için WORLDEF ile çalışmaktan heyecan duyduklarını vurguladı.

Ecom Leaders Club, e-ticaret oyuncuları arasında işbirliği hedefliyor

Ecom Leaders Club, Türk perakendecilerin e-ihracat hacimlerini artırmak ve işlerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla kuruldu. Türkiye’nin saygın ve prestijli kuruluşlarının e-ticaret yöneticilerinin yer aldığı organizasyon, yıl içerisinde bu tür özel etkinliklerin yanı sıra e-ihracat yapan önemli firmaları Türk perakendecileri ile buluşturmayı hedefliyor.

Ayrıca, farklı etkinliklerle online pazaryerleri, tedarikçi ve perakendeci firmaların e-ticaret yöneticilerini bir araya getirmeye devam edecek olan organizasyon, e-ihracat yapmak isteyen firmaların yöneticilerini dünyanın farklı ülkelerindeki online pazaryerleri uzmanları ile tanıştırmak, e-ticaret ve e-ihracat firmaları arasında iş birlikleri geliştirmek ve Türkiye’deki e-ticaret firmalarının farklı ülkelerde satış yapmasını sağlamak gibi amaçlar taşıyor.

Ecom Laeders Club ile Türkiye’deki e-ticaret oyuncuları farklı ülkelerdeki e-ticaret oyuncuları ile işbirliği geliştirebilecek; Türkiye’nin e-ticaret ekosistemi bir komünite haline gelebilecek.

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü