Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bakan Muş: E-ihracatta gideceğimiz ciddi bir mesafe var

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, e-ihracat firmalarının nakliye ve lojistik maliyetlerden dolayı sıkıntı yaşadıklarını belirterek, bu konu üzerine çalışmalar yürüttüklerini belirtti.
e-ihracat

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, İstanbul’da düzenlenen “MÜSİAD 2022 Dengeli ve Güçlü Büyüme Hedefleri” toplantısına katıldı. Toplantıda pek çok başlığa değinen Bakan Muş, e-ihracata yönelik önemli açıklamalarda da bulundu.

“E-ihracatla alakalı bir altyapı oluşturmaya çalışıyoruz”

E-ihracat sektöründeki nakliye ve lojistik maliyetlere değinen Muş, “Biz e-ihracatla alakalı bir altyapı oluşturmaya çalışıyoruz ve e-ihracatta firmalarımızın karşılaştığı en önemli sorun, bunların nakliyesinde, lojistiğindeki maliyetler. Bu maliyetlerin aşağı çekilmesiyle beraber e-ihracatta daha rekabetçi olabileceğiz. Dolayısıyla bunun üzerinde bazı çalışmalarımız var. Ve bu nakliye masraflarını biz daha aşağılara çekebilirsek, bizim e-ihracatta gideceğimiz ciddi bir mesafe olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Türk iş dünyası, ihracat performansının mimarı oldu”

Dünya ekonomisinin salgınla birlikte hammadde ve tedarik sorunlarıyla boğuşmak durumunda kaldığını hatırlatan Muş, “Türkiye, tüm bu olumsuz şartlara rağmen cari fazla veren bir ülke olma hedefi doğrultusunda, yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve istikrar temelinde emin adımlarla ilerlemektedir. Makro göstergeler çerçevesinde bakıldığında 2021 yılı, Türkiye için tüm dünyada kopan fırtınaya rağmen önemli mesafe kat edilen bir yıl olmuştur.” ifadelerini kullandı.

Muş, “Zorlu koşullar altında dahi faaliyetlerini sürdürmeyi başaran Türk iş dünyası, 2021 yılında ülkemizin ortaya koyduğu büyüme ve ihracat performansının mimarı olmuştur. Zira İş dünyamızın gösterdiği bu üstün performans ile büyüme ve ihracatta önemli başarılar elde edilmiştir.” diye konuştu.

Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara