Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Avusturya’da online alışveriş popülaritesini artırıyor

Covid-19 salgını, küresel çapta online alışverişin benimsenmesine neden oldu. Son verilere göre, Avusturyalı tüketicilerin yüzde 85’i en az bir kez online alışveriş yapıyor. Yüzde 42’si ise haftada en az bir kez e-ticaret kanalları aracılığıyla alışveriş yapıyor.
online alışveriş

Mastercard Avusturya tarafından yapılan bir araştırma, 18 yaş üstü 3 bin 500 Avusturyalı tüketiciye odaklandı. Buna göre Avusturyalı tüketicilerin yüzde 71’i, Covid-19 salgını ortaya çıktığından beri daha fazla online alışveriş yapıyor. Açıklanan rakamlara göre, tüketicilerin yüzde 85’i ayda en az bir kez internetten alışveriş yapıyor.

Avusturyalı tüketiciler arasında popüler online alışveriş kategori; teknoloji

Avusturya’da müşterilerin en çok ilgi gösterdiği kategori ise teknoloji ürünleri. Tüketicilerin yüzde 62’si teknoloji ürünlerini online alışveriş yaparak satın alıyor. Diğer popüler ürün kategorileri arasında; moda ve giyim, (%61), kitap, masa oyunları ve oyuncaklar (%58), uçak ve otel rezervasyonları (%54) ve kültürel etkinlikler biletleri (%54) yer alıyor.

Mastercard Avusturya tarafından yürütülen araştırmaya göre, Avusturyalı tüketicilerin yüzde 88’i kredili satışı tercih ediyor. Diğer popüler ödeme yöntemleri arasında yüzde 74 ile kredi kartı ve yüzde 73 ile otomatik ödeme yer alıyor. Avusturya tüketicilerinin yüzde 59’u peşin ödemeyi, yüzde 48’i ise PayPal’ı tercih ediyor.

Mastercard Avusturya İş Geliştirme Direktörü Piotr Kwasniak, kredili satış ve peşin ödemenin e-ticarette hala yaygın olmasının kendileri için şaşırtıcı olduğunu söyledi. Kwasniak, bu tarz ödeme yöntemlerinin diğer yöntemlere göre daha fazla zaman gerektirdiğini vurguladı.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler