Amazon’un Avrupa’daki prime abonelik hizmetinin fiyatlarına zam yapıldı

Amerika merkezli e-ticaret devi Amazon, Avrupa’daki prime abonelik hizmetinin fiyatlarına zam yapıldığını duyurdu. Duyuruda bazı ülkelerdeki abonelik ücretlerinin yüzde 43’e varan oranlarda artırıldığı belirtildi.
amazon

Amazon, Avrupa’daki prime abonelik ücretlerine zam yapıldığını açıkladı. Platform tarafından yapılan açıklamaya göre, Fransa’daki prime üyeliklere yüzde 43 oranında bir zam yapılırken, e-ticaret devinin en büyük ikinci pazarı niteliğindeki Almanya’da zam oranı yüzde 30 olarak gerçekleşti.

Amazon’un prime abonelik zammından en çok Fransız tüketiciler etkilendi

Amazon tarafından Avrupa’daki prime üyeliklere yönelik alınan zam kararı ülkelere göre farklılık gösteriyor. Uygulanacak zamdan en çok etkilenenler Fransız tüketiciler oldu. Ülkede prime abonelik ücretlerinde yüzde 43’lük bir zam yapıldı.

Şubat ayında prime üyeliğin ABD fiyatlarına yüzde 17’lik zam uygulayan platform, ABD’den sonra en büyük ikinci pazarı olan Almanya’da yüzde 30 oranında bir fiyat artışına gitti. Amazon’un üçüncü büyük pazarı olan Birleşik Krallık’ta ise zam oranı yüzde 20 olarak gerçekleşti.

E-ticaret devinin zam kararı 15 Eylül 2022’den itibaren geçerli olacak

Platform tarafından yapılan açıklamada, prime üyelik fiyatlarında yaşanan artışın, sunulan hizmetlerin genişlemesi ve maliyetlerin yükselmesinden kaynaklandığı belirtildi. E-ticaret devinin zam kararı 15 Eylül 2022’den itibaren geçerli olacak ve tüm yeni üyelerle beraber aboneliklerini yenileyecek olan kullanıcıları da etkileyecek.

Birleşik Krallık’taki kullanıcılar sekiz yıllık aranın ardından ilk kez prime abonelik fiyatlarında artış yaşarken, Almanya’daki prime abonelik ücretlerine en son 2016 yılında zam yapılmıştı. Alınan kararın ardından zamlı fiyattan üyelik oluşturmak istemeyen üyelerin platformda bir yoğunluk oluşturacağı öngörülüyor.

Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
Sitede Ara