Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Amazon’dan Mısır atağı; Souq.com “Amazon.eg” oldu

Amazon, Mısır’daki müşteriler için özel bir çevrimiçi mağaza olan Souq.com’u, “Amazon.eg” olarak yeniden başlattığını duyurdu.
Amazon

Amazon.eg, 1 Eylül itibarıyla e-ticaret devinin kendi şirketi Souq.com’un  yerini aldı. Web sitesinde; elektronik, giyim, ev ve mutfak, bakkal, Amazon ürünleri ve cihazlar gibi çeşitli kategorilerde yerel ve uluslararası markalardan milyonlarca ürün online olarak satılıyor.

Amazon’un bir şirketi olan mevcut Souq.com’daki; müşteri kimlik bilgileri, istek listeleri, siparişler, teslimat adresleri, ödeme yöntemleri ve müşteri destek sorguları gibi veriler sorunsuz ve güvenli bir şekilde yeni Amazon.eg hesaplarına aktarılacak. İster Souq.com’dan ister Mısır dışındaki Amazon’dan gelen yeni müşteriler, Amazon mobil uygulamasını kullanarak ve Amazon’a göre ayarlardan ‘Mısır’ı seçerek Mısır’a teslimat için Amazon.eg’den alışveriş yapabilecek.

Online tüketiciler, masaüstü veya mobil tarayıcıda www.amazon.eg adresini ziyaret edebiliyor. Hem uygulama hem de web sitesi, Arapça ve İngilizce olarak hızlı ve zengin bir tarama deneyimi sunuyor. Doğru arama sonuçları, güvenilir ürün incelemeleri, kişiselleştirilmiş öneriler ve basit sipariş yönetimi gibi hizmetler, Amazon’un müşteri hizmetleri tarafından destekleniyor.

Amazon Ülke Müdürü Elsahy: Daha yeni başlıyoruz

Amazon Mısır Ülke Müdürü Omar Elsahy, Souq.com ve Amazon’un bir araya gelmesi sebebiyle gururlu bir gün yaşadıklarını belirtti. Elsahy, “Amazon.eg, Souq.com’un yerel bilgi birikimini ve Amazon’un küresel uzmanlığını bir araya getiriyor. Bunun Mısır’daki müşteriler için önemli bir değer olacağına inanıyoruz.” dedi. Ayrıca, “Daha yeni başlıyoruz. Müşterilerimize olağanüstü hizmet, hızlı teslimat ve milyonlarca üründe harika fiyatlar ve seçenekler sunmaya odaklandık. Müşterilerimiz için anlamlı yenilikler yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Omar Elsahy, “Amazon.eg lansmanı, Mısır’daki müşterilerimize olan bağlılığımızı bir kez daha teyit ediyor. Ekiplerimizin her biri onlara hizmet vermeyi dört gözle bekliyor. Mısır’ın güçlü bir sanayi sektörü ve çok sayıda büyük perakendeci, satıcı, marka ve el işi var. Binlerce Mısırlı işletme müşterilerine ulaşmak için Amazon.eg’yi kullanıyor. Önümüzdeki yıllarda bu sayının daha da artırmasını dört gözle bekliyoruz.” Sözlerini kaydetti.

Satın alma işlemleri ve teslimatlara Amazon garantisi

Amazon.eg, sorunsuz bir deneyim için tamamen yerelleştirildi. Alışveriş yapanların seçtikleri ürünlerin ödemeleri; kapıda ödeme (COD) seçeneğine ek olarak Visa ve Mastercard gibi kredi, banka ve ön ödemeli kartlarla da yapılabiliyor. Mısır Sterlini (EGP) cinsinden ödeme yapılmasına da olanak tanınıyor. Amazon.eg, ayrıca, Mısır’daki belirli şehirlerde aynı gün ve sonraki gün teslimat seçenekleri sağlıyor. Ayrıca, 350 EGP’nin üzerindeki siparişlerde ücretsiz teslimat sunulacak.

Amazon’un lojistik alanındaki küresel uzmanlığı, teslimat deneyimini iyileştirecek yöntemlere yatırım yapmaya devam ederken, güvenilir teslimat ve gönderi takibi sağlayacak. Amazon.eg’den herhangi bir ürün satın alan müşteriler, herhangi bir konuda 7/24 müşteri hizmetleri desteğine erişebilecek. Amazon.eg’deki tüm satın alma işlemleri ve sipariş edilen tüm ürünlerin zamanında teslimatı, Amazon A’dan Z’ye Garanti kapsamında değerlendiriliyor.

Amazon Mısır; kurumsal, müşteri hizmetleri ve e-ticaret operasyonları da dahil olmak üzere 3 binden fazla çalışandan oluşuyor. Yerel bir işgücünün yanı sıra şirketin operasyonel altyapısı; 10 Ramazan Şehri’nde ana sipariş karşılama merkezi, Kahire, İskenderiye, Tanta, İsmailiye ve Assiut’ta 15 dağıtım istasyonun ve bazı yerleşik kurumsal ve müşteri hizmetleri ofislerinden oluşuyor.

Amazon, Mısır’da dev bir lojistik merkezini açtı

Amazon, 31 Ağustos’ta Mısır’da lojistik merkezinin açılışını yaptı. Açılış törenine; Mısır Başbakanı Mostafa Madbouly, Telekomünikasyon Bakanı Amr Talat ve Ticaret ve Sanayi Bakanı Nevine Gamea da katıldı.

Açılışta konuşan Başbakan Madbouly, Mısır’ın farklı sektörlerde çeşitli projeler kurmak için daha fazla yabancı yatırım çekmeye istekli olduğunu vurguladı. Madbouly, Mısır pazarının umut verici olduğunu ve yatırımcılar ve işadamları için geniş fırsatlara sahip olduğunu belirtti.

Amazon Başkan Yardımcısı Ronaldo Mashhour ise, Aşağı Mısır’daki Sharqia vilayetindeki 10 Ramazan Şehri’nde bulunan 28 bin metrekare büyüklüğündeki lojistik merkezi, Mısır’daki online alışveriş müşterilerinin taleplerini karşılamak üzere daha hızlı alışveriş ve hızlı teslimat sağlamayı hedeflediğini söyledi. Merkez, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’ya da hizmet verecek. Mashhour, Amazon’un yeni yatırımının, şirketin ekonomik sektörü destekleme ve güçlendirme konusundaki “sağlam ve devam eden” taahhüdünü yansıttığını sözlerine ekledi.

Amazon, Mısır’da 1 milyar EGP’yi aşan yatırım yaptı

Amazon, Mısır’da 2017 yılından beri Amazon’a bağlı bir şirket olan Souq.com aracılığıyla faaliyet gösteriyor. Online alışveriş hizmetleri sunuyor ve ülke genelinde 15 teslimat istasyonu ile yaygın bir yerel lojistik ve operasyon ağı işletiyor. Amazon, ülkede 1 milyar EGP’yi aşan yatırım yaptı. Amazon, Suudi Arabistan ve BAE‘de de Souq.com’u satın aldı. Her iki pazarda Souq.com; Amazon.sa ve Amazon.ae oldu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!