Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Amazon Prime Day, 21-22 Haziran’da yapılacak

E-ticaret devi Amazon, geçtiğimiz yıl Covid-19 salgını nedeniyle ertelenen Prime Day’in 21-22 Haziran tarihinde yapılacağını duyurdu. Amazon, daha önce Prime Day’in Haziran’da yapılacağını açıklamıştı ancak net bir tarih vermemişti.
Amazon Prime

Amazon Prime Başkan Yardımcısı Jamil Ghani, Prime kullanıcılarının 2 milyondan fazla teklife ulaşabileceğini söyledi. Amazon Prime Day, şirketin yıllık gelirlerinin yaklaşık yüzde 2’sini oluşturuyor. 21 Haziran gece yarısı başlayacak olan Amazon Prime Day indirimleri, Türkiye’de de yapılacak. İndirimler, 22 Haziran gün sonuna kadar devam edecek.

2015 yılında piyasaya sürülen Prime Day, genellikle temmuz aylarında yapılıyordu. İndirim kampanyası, yeni Prime aboneleri kazanmak, Amazon’un ürün ve hizmetlerini tanıtmak ve alışveriş satışlarının artması için tasarlanmıştı. Prime Day, en başından beri Amazon için gelir yükseltici bir faktör oldu. Bu etkinlik, yıllık gelirin neredeyse ortalama yüzde 2’sini oluşturuyor. Prime Day’in ortalama günlük satışlarda 10 kat artış sağlayabileceği ifade ediliyor.

Amazon Prime Day, pandemiden dolayı ertelenmişti

Amazon, geçtiğimiz yıl kargo sektöründe yaşanan sıkıntılardan dolayı Prime Day’i ekim ayına kadar ertelemek zorunda kalmıştı. Bu arada Amazon, vakaların artış gösterdiği Hindistan ve Kanada’da da bu yılkı Prime Day’i erteliyor.

Amazon CFO’su Brian Olsavsky, temmuzun yoğun bir tatil dönemine denk geldiği için Prime Day’in bu yıl haziran ayında düzenleneceğini ifade etti. Analistler, Prime Day’in geçtiğimiz yıl kapanma sürecinde sıkıntı yaşayan işletmelere fayda sağlayabileceğini vurguluyor.

Amazon, ikinci çeyrek gelirinin 110 milyar dolar ila 116 milyar dolar arasında olacağını tahmin ediyor. Bu, Prime Day’in gelirleri artırdığı anlamına geliyor. E-ticaret devi, şimdiden analistlerin beklentilerini aştı!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler