Amazon Pharmacy tanıtıldı; reçeteli ilaçlar evlere gelecek

Amazon, online eczane hizmeti Amazon Pharmacy’i tanıttı. Web sitesi ya da mobil uygulama üzerinden reçeteli ilaçlar satın almaya olanak tanıyan online eczane ile sigortasız Amazon Prime üyelerinin iki günde ücretsiz teslimatla yüzde 80’e varan tasarruf sağlayabileceği belirtiliyor. Pharmacy şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) 45 eyalette hizmet verecek.
19 Kasım 2020

Abone Ol

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
19 Kasım 2020
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Amazon Pharmacy, tüketicilere güvenli eczane profili ile sigorta bilgilerini kaydedebilecekleri bir platform sunuyor.

Dünyanın en büyük ve en eski online pazaryeri Amazon, sadece alışveriş değil oyun ve içerik izleme gibi çeşitli hizmetler de sunuyor. Şirket şimdi de Amazon Pharmacy adıyla eczane işine giriyor. Yaklaşık iki yıl önce PillPack ile ortaklık kuran Amazon, dijital ilaç mağazası hizmeti de verecek. Reçeteli ilaçlar için eve teslimat sağlayan Amazon Pharmacy’de kullanıcılar reçeteyi kendileri gönderebiliyor. Diğer durumda reçete, Amazon Pharmacy tarafından iki ila dört gün içinde temin edilebiliyor.

Prime üyelerine ilaçlar iki günde ücretsiz teslim edilecek

Amazon Pharmacy, tüketicilere güvenli eczane profili ile sigorta bilgilerini kaydedebilecekleri; reçeteleri yönetebilecekleri ve ödeme seçeneklerini belirleyebilecekleri bir platform sunuyor. Sigortası olmayan Amazon Prime üyeleri, genel reçeteli ilaçlarda yüzde 80’e; markalı ilaçlarda yüzde 40’a kadar tasarruf edebilecek. Şirket ayrıca, Prime üyelerine siparişlerde sınırsız, iki günde ücretsiz teslimat vaat ediyor. Eczane hizmeti, şimdilik sadece ABD’deki birçok eyalette kullanıma sunuldu. Pharmacy, Prime üyeleri için ekstra faydalar sağlıyor. Amazon’un dünya genelinde 150 milyondan fazla Prime üyesi var.

“Amacımız, Prime üyelerinin hayatlarını daha kolay hale getirmek”

Amazon Pharmacy Başkan Yardımcısı TJ Parker, “Reçeteye ihtiyacı olan herkesin seçeneklerini anlayabilmek, en düşük fiyattan sipariş almak ve ilaçları hızlı bir şekilde teslim edebilmek için perde arkasında çok çalışıyoruz.” dedi.

Amazon Prime Başkan Yardımcısı Jamil Ghani ise, uygun fiyatlı ilaçlara erişimin öneminin farkında olduklarını belirterek, Prime üyelerinin Pharmacy ile reçete tasarrufu avantajıyla “muazzam bir değer” bulacağına inandığını söyledi. Ghani, “Amacımız; Prime üyelerinin hayatlarını daha kolay ve daha rahat hale getirmektir. Tasarruf ve sorunsuz alışveriş deneyimi için Prime üyelerinin bildiği ve sevdiği hızlı ve ücretsiz teslimatı Amazon Pharmacy ile genişletmekten heyecan duyuyoruz.” sözlerini kaydetti.

PillPack’i 750 milyon dolara satın almıştı

Amazon, 2018 yılında online eczane PillPack’i 750 milyon dolara satın almıştı. PillPack, kronik rahatsızlıkları olan hastalara ilaç göndermeye odaklanıyor. Amazon aracılığı ile reçeteli ilaç almak isteyenler PillPack platformuna yönlendiriliyordu. Amazon Pharmacy ise, 18 yaş üstü kişilere hizmet verecek yeni bir online eczane olarak kurgulandı. Platforma kullanan Prime üyeleri, doğru bir şekilde kullanıcı profili oluşturduktan sonra alması gereken ilaçları ve sağlık durumunu platforma kaydedebiliyor.

Amazon Pharmacy nasıl çalışıyor?

Amazon Pharmacy’e kayıt oldukta sonra kullanıcı talep edilen temel bilgileri kaydediyor. Daha sonra reçete Amazon’a gönderiliyor. Sigortalı veya sigortasız kullanıcılar ödeme yapabiliyor. Kullanıcılara hem indirim hem de iki gün içinde ücretsiz teslimat imkanı sunan Pharmacy, acil durumlarda 7 gün 24 saat eczacılar hizmet veriyor ve sorular sorulabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Menü