Amazon drone ile kargo teslimatına başlayacağını duyurdu

Amerika merkezli e-ticaret devi Amazon, yatırımlarına bir yenisi daha ekleyerek 2022 yılı sonuna kadar drone kargo teslimatına geçeceğini açıkladı.
amazon

Yıllardır müşterilerine drone ile teslimat sözü veren Amerikalı e-ticaret devi Amazon, yeni projesi için geri sayıma başladı. Şirket, California’nın Lockeford kasabasındaki kullanıcılara, binlerce ürünün hava yoluyla teslim edilmesi için kayıt yaptırabileceklerini duyurdu.

Ürünler 30 dakika içinde teslim edilecek

Amazon’dan yapılan açıklamaya göre uygulama öncelikle ABD’nin California eyaletindeki Lockeford kasabasında hayata geçirilecek ve daha sonra geniş bir alana yayılacak. Amazon tarafından yapılan açıklamada, yeni uygulamanın tam olarak ne zaman başlayacağı ile ilgili tarih verilmedi.

Açıklamada, “Bu yıl, Lockeford’da yaşayan kullanıcılarımız, ilk kez kargoları hava yoluyla alabilecekler. Prime Air (drone teslimatı hizmetinin adı) ile ilgili geri dönüşler, diğer yerlerdeki müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için oldukça önemli olacak.” ifadelerine yer verildi.

Drone ile bir milyondan fazla paket teslim edilmesi planlanıyor

Şirket, gelecek yıl drone ile bir milyondan fazla paket teslim etmeyi planladığını açıkladı. Teslimatların haftanın her günü sabah 8.00’den akşam 20.00’ye kadar yapılacağını belirten şirket, ürünlerin 30 dakika içinde müşterilere teslim edileceğini vaat ediyor.

Şimdilik 37 mağazada verilmesi planlanan hizmetin ücretinin ise 3,99 dolar olacağı dile getirildi. Geçen Mart ayında ise Google’ın çatı şirketi olan Alphabet’in drone ile teslimat servisi Wing, şu ana kadar toplamda 200 bin teslimat gerçekleştirdiğini açıklamıştı.

Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Bizi Instagram’da Takip Edin!
İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Sitede Ara